Balandžio 23, 2018
It's a boy. Kembridžo kunigaikštienė susilaukė sūnaus

Kembridžo kunigaikštienė Kate (Keit) ir Didžiosios Britanijos princas Williamas (Viljamas) pirmadienį susilaukė trečiojo vaikelio - jiems gimė sūnus, paskelbė Kensingtono rūmai.

"Jos Karališkoji Aukštybė Kembridžo kunigaikštienė 11 val. 1 min. (vietos, 13 val. 1 min. Lietuvos laiku) saugiai pagimdė sūnų, - sakoma rūmų "Twitter" pranešime. - Berniukas sveria 8 svarus ir 8 uncijas (3,83 kg)."

Kensingtono rūmai pridūrė, kad Williamas dalyvavo gimdyme.

"Tiek Jos Karališkoji Aukštybė, tiek jos vaikelis jaučiasi gerai", - sakoma pranešime.

Mažasis princas yra penktasis asmuo eilėje į Jungtinės Karalystės sostą.

Kate ir princas Williamas jau augina ketverių princą George'ą (Džordžą) ir dvejų princesę Charlotte (Šarlot). Jie abu gimė toje pačioje ligoninėje, kaip ir Williamas bei jo jaunesnysis brolis princas Harry (Haris).

36 metų Kate anksčiau pirmadienį buvo paguldyta į privatų Londono centre esančios ligoninės sparną „Lindo“. Ligoninė yra už 1,6 km nuo Kensigtono rūmų, kuriuose pora gyvena.

Viena naktis dviejų kambarių numeryje sparne „Lindo“ kainuoja 7,5 tūkst. svarų (8 550 eurų), įskaitant pagalbą gimdant ir neskaitant konsultantų paslaugų.

Kate nėštumą prižiūrėjusių gydytojų grupei priklauso karališkųjų rūmų chirurgas ginekologas Guy Thorpe'as-Beestonas (Gajus Torpas-Bistonas) ir karalienės chirurgas ginekologas Alanas Farthingas (Alanas Fartingas). Ši medikų komanda taip pat padėjo gimti George'ui ir Charlotte.

Karališkosios šeimos gerbėjai prie ligoninės budėjo jau kelias pastarąsias dienas.

Spėlionės dėl vardo

Naujagimis yra karalienės Elizabeth II (Elzbietos II), kuriai šeštadienį suėjo 92-eji, ir jos vyro princo Philipo (Filipo) šeštas provaikaitis.

Elizabeth II 2012 metais pakeitė taisykles, kad visi Williamo vaikai, ar būtų berniukai, ar mergaitė, galėtų gauti princo titulą.

Kaip ir George'o bei Charlotte atvejais ir anksto nebuvo žinoma, ar gims berniukas, ar mergaitė.

Lažybininkai kaip populiariausius mergaičių vardus nurodo Mary (Meri), Alice (Elis), Victorią (Viktoriją), Alexandrą (Aleksandrą) ir Marią (Mariją), o kaip populiariausius berniukų vardus – Arthurą (Arturą), Albertą, Fredericką (Frederiką), Jamesą (Džeimsą) ir Philipą (Filipą).

Williamas, kuris po savo tėvo princo Charleso (Čarlzo) turi tapti karaliumi, ir Kate susipažino Šv. Andriejaus universitete Škotijoje. Jie susituokė Vestminsterio abatijoje Londone 2011 metų balandžio 29 dieną.

Karališkojo kūdikio gimimas bus paminėtas 41 šūvio salve Londono Haid Parke: įprastu 21 šūvio saliutu ir 20 papildomų šūvių pagal tradiciją, taikomą karališkiesiems rūmams ir parkams.

Tauerio tvirtovės muziejus paleis 62 šūvius: 21, 20 papildomų todėl, kad tai karališkieji rūmai, ir dar 21 todėl, kad jie yra istoriniame Sityje.

 BNS inf.  

Raktažodžiai: Karališka šeimaBritanijaAnglijavestuvės

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta