Sausio 4, 2021
Jungtinėje Karalystėje restoranai atsisakė 30 000 darbo vietų

Jungtinėje Karalystėje (JK) restoranai ir kitos maitinimo įstaigos darbo vietų skaičių sumažino maždaug 30 tūkst. dėl koronaviruso pandemijos 2020 metais, pranešė Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos tyrimų centras (angl. Centre for Retail Research, CRR).

Organizacijos surinkti metų pabaigos duomenys parodė, kad 2020 kalendoriniais metais buvo uždaryta apie 1,6 tūkst. įstaigų, todėl buvo atleisti 29 684 darbuotojai.

Šis skaičius yra 163 proc. didesnis nei 2019 metais, kai viešojo maitinimo pramonėje buvo panaikinta 11 280 darbo vietų. Tais pačiais metais buvo uždarytos 922 maitinimo įstaigos.

CRR pranešė apie „reikšmingus darbo vietų sumažinimus“ „Pizza Express“, „SSP Group“, „Casual Dining Group / The Big Table“, „The Restaurant Group“, „M&B“, „Harvester Beefeater“ ir „Pret a Manger“ įstaigose.

JK maisto ir gėrimų sektorių smarkiai paveikė dėl pandemijos įvestos ribojamosios ir socialinio atstumo priemonės.

Tuo pačiu metu koronaviruso pandemija paaštrino jau prasidėjusią krizę, kuri pakeitė spartų 2014–2017 metais fiksuotą pramonės augimą, teigė CRR direktorius Joshuas Bamfieldas (Džošuas Bamfildas).

„Poreikis sumažinti išlaidas, kurį lėmė per didelė plėtra, išaugusi konkurencija ir silpna vartotojų paklausa, sukėlė pramonės krizę dar iki pandemijos“, – pažymėjo J. Bamfieldas, kurį pacitavo „The Financial Times“.

BNS inf.

Raktažodžiai: Darbas LondoneDarbas AnglijojeDarbas JK

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai