Lapkričio 5, 2020
JK vyriausybė ‘furlough’ ir kitas pagalbos verslams schemas pratęsė iki 2021-ųjų kovo pabaigos

Jungtinės Karalystės vyriausybė ‘furlough’ pagalbos darbuotojams schemą pratęsė iki 2021-ųjų kovo pabaigos.

Rishi Sunak (Rišis Sunakas) per spaudos konferenciją pažadėjo padėti verslams ‘išgyventi’ per žiemą ir taip pat finansiškai padėti visiems darbo dėl krizės netekusiems.

JK vyriausybė toliau kompensuos 80 proc. atlyginimo, daugiau ar iki 2500 svarų sterlingų per mėnesį, darbo dėl koronaviruso pandemijos krizės netekusiems privačių įmonių darbuotojas, skelbia britų nacionalinis transliuotojas BBC.

Pagal šia schemą visi, atleisti (made redundant) iš darbo po rugsėjo 23 d., gali būti priimti atgal į darbą ir atlyginimus gauti pagal ‘furlough’ sistemą.

Rishi Sunak taip pat paskelbė, jog šalies ekonomiką parems milijardais svarų. Daugiau pagalbos sulauks ir neetatiniai, laisvai samdomi darbuotojai (self-employed). Parama pagal self-employed darbo pajamų paramos schemą (SEISS) bus padidinta, laisvai samdomi darbuotojai gaus trečią valstybės išmoką už lapkričio bei sausio mėnesius. Suma padengs apie 80% vidutinio pelno, bet ne daugiau kaip 7500 svarų.

'Furlough' schema turėjo baigtis spalio 31 dieną, tačiau Anglijoje vėl paskelbus karantiną ji pratęsiama.

Šiai schemai jau išleista apie 40 milijardų svarų. HM Revenue and Customs baiminasi, kad apie 10% sumos galėjo būti pasinaudota apgaulės ir sukčiavimo būdais. 

Anglijos bankas ketvirtadienį pristatė papildomą 150 mlrd. svarų dydžio ekonomikos skatinimo paketą bei pablogino JK ekonomikos prognozę, šaliai žengiant į antrąjį šiais metais karantiną.

Naujosiose griežtose taisyklėse, kurios įsigalios nuo šiandien, numatoma, kad žmonės privalo likti namuose, išskyrus atvejus, susijusius, pavyzdžiui, su darbu, studijomis ar sportavimu, o visos parduotuvės, išskyrus būtiniausių prekių, bus uždarytos.

Kitaip negu per kelis mėnesius trukusį karantiną šių metų pradžioje, mokyklos, kolegijos ir universitetai Jungtinėje Karalystėje toliau veiks.

Visgi kavinės, barai ir restoranai bus uždaryti ir bus leidžiama tik prekiauti maistu išsinešimui, o visos laisvalaikio ir pramogų vietos bei nebūtinų prekių parduotuvės bus uždarytos.

Planuojama, kad apribojimai galios iki gruodžio 2 dienos.

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai