Balandžio 10, 2019
JK universalinių parduotuvių tinklas „Debenhams“ pateko į kreditorių rankas
© Foto: Wikipedia.

Didžiosios Britanijos universalinių parduotuvių tinklas „Debenhams“, kuris, kaip ir visas mažmeninės prekybos sektorius, išgyvena ne pačius geriausius laikus, antradienį pranešė, jog pradėjus administravimo procedūrą tinklo valdymą perėmė kreditoriai.

Mažmeninės prekybos tinklo, kurio istorija siekia net 1778-uosius, pareiškime taip pat nurodyta, kad naujieji savininkai su sunkumais kovojančiai įmonei skirs „reikšmingą“ 200 mln. svarų (232 mln. eurų) sumą.

Bendrovė „Debenhams“, visoje šalyje turinti 165 parduotuves ir apie 25 tūkst. darbuotojų, administratoriumi paskyrė konsultacijų bendrovę „FTI Consulting“, o ši jį pardavė naujai tinklo kreditorių įsteigtai bendrovei.

Didžiojoje Britanijoje mažmenininkams, įskaitant universalines parduotuves, sunkiai sekasi grumtis su tokiais iššūkiais kaip didžiulė internetinės prekybos konkurencija, didėjantys nekilnojamojo turto mokesčiais verslininkams ir mažėjančios vartotojų išlaidos.

„Debenhams“ atsisakė „paskutinės minutės“ pasiūlymo, kad įmonę perimtų prekybos magnatas Mike'as Ashley (Maikas Ešlis), kuriam priklauso sporto prekių mažmeninės prekybos tinklas „Sports Direct“ bei pernai įsigyta bankrutavusi universalinių parduotuvių grupė „Fraser House“.

„Nuvilia, kad turėjome sudaryti susitarimą, mūsų akcijų turėtojams neatnešiantį jokios vertės“, – pareiškė „Debenhams“ valdybos pirmininkas Terry Duddy (Teris Dadis).

„Visgi šis sandoris leis „Debenhams“ tęsti prekybą kaip įprasta, naudotis reikiamu finansavimu ir vykdyti apyvartos planus, tuo pat metu mažinant grupės įsiskolinimą“, – pridūrė jis.

„Ir toliau stengsimės išsaugoti kaip įmanoma daugiau parduotuvių ir darbo vietų, atsižvelgdami į tvarios parduotuvių struktūros, atitinkančios ankstesnes gaires, sukūrimą, – pridūrė T. Duddy. - Mūsų klientai, kolegos, pensijų gavėjai, tiekėjai ir savininkai gali būti tikri, kad dabar „Debenhams“ turės stabilų pagrindą.“

Sudarius administravimo susitarimą, visi tinklo akcininkai, įskaitant M. Ashley, neteko turimų akcijų paketų.

Taip pat nebebus rengiamas neeilinis akcininkų susirinkimas, kuriame M. Ashley būtų siekęs patekti į valdybą ir pašalinti daugumą direktorių.

„Žaidimas Mike'o Ashley ir „Debenhams“ akcininkams yra baigtas, – pareiškė „Hargreaves Lansdown“ analitikas Laithas Khalafas (Laitas Kalafas). – Mažmeninės prekybos tinklo perėmimas jau kurį laiką buvo neišvengiamas, ir nors „Sports Direct“ atkakliai bandė išgelbėti tinklą, pasiūlytos sąlygos buvo nepriimtinos „Debenhams“ ir jo kreditoriams.“

„Žlugusi legenda“

XTB analitikas Davidas Cheethamas (Deividas Citamas) pridūrė, kad „Debenhams“ perėmimas brendo jau ilgai.

„Universalinių parduotuvių tinklo ateitis yra labai neaiški, o įmonės turto bei maždaug 25 tūkst. darbuotojų likimas dabar priklauso keliems bankams ir JAV rizikos draudimo fondams“, – pažymėjo jis.

„Bendrovės padėtis blogėjo jau kelerius metus ir „Debenhams“ tapo dar viena žlugusia Didžiosios Britanijos prekybos legenda.“

Ilgą istoriją turintys mažmenininkai Jungtinėje Karalystėje grumiasi su tokiomis problemomis kaip mažėjantis pirkėjų skaičius, neapibrėžtumas dėl „Brexit“ ir stringantis ekonomikos augimas.

Be to, jiems tenka atlaikyti didelę internetinės prekybos milžinių, pavyzdžiui, JAV bendrovės „Amazon“, konkurenciją.

Per pastaruosius 18 mėnesių buvo uždarytas drabužių išparduotuvių tinklas „Calvetron“, muzikos įrašų ir filmų parduotuvių tinklas „HMV“, žaislų parduotuvių tinklas „Toys 'R' Us“, elektronikos parduotuvių tinklas „Maplin“ ir mažmeninės prekybos parduotuvių tinklas „Poundworld“.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai