Spalio 23, 2020
JK suvaržymai dėl COVID-19 įvedami dar milijonams žmonių

Jungtinėje Karalystėje penktadienį dar milijonai žmonių ruošėsi karantinui, vyriausybei padidinus finansinės pagalbos paketą, bet pripažinus labai brangios testavimo programos nesėkmes.

Centriniame Mančesteryje buvo šiurpiai ramu, vyriausybei įvedus griežčiausias priemones mieste ir jį supančiame regione, nepaisant daugiau lėšų karantino paveiktiems verslams ir darbuotojams reikalavusių vietos lyderių įnirtingo pasipriešinimo.

Anglijos Pietų Jorkšyro grafystėje nuo šeštadienio įvedami tokie patys „labai didelės“ rizikos zonai taikomi apribojimai: uždaromos aludės, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės, gyventojai privalo laikytis atstumo nuo kitų uždarose patalpose.

Naujausios priemonės papildo „labai didelės“ rizikos zonoms priklausančių regionų sąrašą. Tai reiškia, kad maždaug 7,3 mln. Anglijos gyventojų nuo savaitgalio bus taikomi griežiausi apribojimai.

Be to Velso vyriausybė nurodė daugiau nei 3 mln. teritorijos gyventojų nuo 18 val. likti namuose, dviem savaitėms uždarė ne maisto prekių parduotuves, kavines, restoranus, aludes ir viešbučius.

JK stojo į kovą su nauja koronavirusinės infekcijos COVID-19 banga. Visoje šalyje dėl šios infekcijos nuo pavasario mirė daugiau nei 44 tūkst. žmonių – didžiausias skaičius Europos valstybėse. 

Tačiau ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) vyriausybė nepaklūsta raginimams skelbti antrą nacionalinį karantiną dėl COVID-19 ir tvirtina, kad nauja šalies trijų lygmenų įspėjimo apie koronaviruso atvejus sistema geriau pritaikyta regionams, kur pavojus užsikrėsti yra didžiausias.

Skaitmeninės Kalėdos

Ketvirtadienį vyriausybė patobulino nacionalinę pagalbos darbo vietų išsaugojimui schemą, regionų, kur paskelbtas karantinas, verslams tvirtinant, kad jos neužteks pakeisti šį mėnesį galioti baigiantį neapmokamų atostogų finansavimo paketą.

Iždo departamentas visų išlaidų neatskleidė, tačiau B. Johnsonas pažadėjo skirti „daugiau milijardų“.

„Mes darome viską, kad padėtume verslui per šią krizę“, – sakė jis žurnalistams per spaudos konferenciją.

Siekdama apsaugoti ekonomiką ir išvengti visuotinio karantino vyriausybė pradėjo ambicingą žmonių testavimo ir jų kontaktų atsekimo programą. Pranešama, išlaidos šiai programai jau viršijo 12 mlrd. svarų (13,24 mlrd. eurų).

Tačiau testuojamų žmonių ir atsekamų kontaktų skaičiai yra gerokai mažesni, nei buvo oficialiai užsibrėžta. Pasak mokslininkų, ši programa turi nedidelį poveikį užsikrėtimo atvejų skaičiaus kontrolei.

„Aš suprantu žmonių nusivylimą ir gerai suprantu, kad mums tikrai reikia greitesnio (testų rezultatų) apdorojimo ir mums reikia tai pagerinti“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją pripažino B. Johnsonas ir pažadėjo, kad tai bus padaryta.

Škotija penktadienį turėtų paskelbti penkių lygmenų kovos su koronaviruso plitimu priemonių planą. 

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sterdžen) dar kartą savaitei, iki lapkričio 2 dienos, pratęsė restoranų ir aludžių uždarymą.  

Ji turėtų sulaukti klausimų dėl jos vyriausybės sveikatos apsaugos kokybės ir strategijų programos direktoriaus Jasono Leitcho (Džeisono Leičo) pareiškimo, kad škotai turėtų pradėti „ruoštis skaitmeninėms Kalėdoms“ ir apsiprasti su mintimi, kad negalės pasimatyti su artimaisiais švenčių metu.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai