Sausio 7, 2021
Britiškos COVID-19 atmainos plitimas reikštų didelę įtampą Lietuvos sveikatos sistemai

Britiškosios COVID-19 atmainos plitimas Lietuvoje reikštų didelę įtampą šalies sveikatos apsaugos sistemai, sako premjerė.

„Kažkoks pandemijos paspartėjimas dėl to, kad išplistų mutacija, kuri reiškia, jog užsikrečiama daug greičiau, reikštų labai didelę įtampą mūsų sveikatos sistemai, kuri dabar ir taip balansuoja ties riba“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė Ingrida Šimonytė.

„Tą bendrą lovų skaičių dar kažkaip modifikuoja, pritaiko, atranda rezervų kitų sveikatos paslaugų sąskaita, bet tarkime reanimacija ir intensyvi terapija nėra taip lengvai išplečiama“, – teigė ji.

Lietuvos mokslininkai, tyrę susirgusių gyventojų mėginius, kol kas nenustatė „rūpestį keliančios“ B.1.1.7 viruso atmainos. 

Vyriausybės vadovės teigimu, riboti susisiekimą su Jungtine Karalyste būtų labai sudėtinga. Juoba, kad šiuo metu nėra didelio keliautojų srauto.

Be to, anot jos, atvykstantiesiems iš šios šalies nustatyti reikalavimai dėl privalomo testo ir privalomos izoliacijos.

Gruodžio 19 dieną Jungtinės Karalystės pareigūnai patvirtino, kad nauja koronaviruso atmaina, aptikta šalyje, gali plisti sparčiau. Šios šalies ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) teigimu, naujos atmainos virusas gali būti 70 proc. labiau užkrečiamas. 

Nustatyta, jog ši viruso atmaina nukonkuravo kitas dominuojančias atmainas ir tapo viena iš dažniausiai aptinkamų Anglijos regione. Manoma, kad dėl jos stipriai išaugo susirgimų skaičius.

Dėl to daugelis Europos Sąjungos valstybių, tarp jų ir Lietuva, buvo laikinai uždraudusios keleivių atvykimą iš Jungtinės Karalystės.

Iki šios dienos vadinamoji britiškoji COVID-19 atmaina aptikta jau 29 šalyse.

BNS inf.

Raktažodžiai: KoronavirusasCoronavirusAnglijaLietuva

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai