Gruodžio 23, 2020
Baltijos šalių piliečiai iš JK bus parskraidinti vienu lėktuvu

Europai uždarius sienas su Jungtine Karalyste, kur plinta labiau užkrečiama koronaviruso atmaina, Baltijos šalys planuoja užsakyti vieną skrydį iš Londono ir  pargabenti nedaug ten įstrigusių Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečių, sako susisiekimo ministras.

Pasak Mariaus Skuodžio, grįžti namo žmonės galės tik tuo atveju, jei tam yra labai svarbios  priežastys – pavyzdžiui, jei tėvai atskirti nuo mažamečių vaikų ar keliaujama į laidotuves.

„Ką mes šiuo metu darome, tai tikrai intensyviai kalbame su kaimyninėmis šalimis, pirmiausia su latviais ir estais, ir aš labai tikiuosi, kad artimiausiu metu galėsime informuoti apie labai ribotos apimties vieną skrydį su visų Baltijos šalių piliečiais, kurie humanitariniais pagrindais turėtų kuo greičiau atsidurti Lietuvoje“, – LRT radijui trečiadienį sakė M. Skuodis.

Anot jo, Baltijos šalys užsakys vieną lėktuvą, kuriuo nedaug Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečių galės grįžti namo. 

„Į Lietuvą šventiniu laikotarpiu planavo atvykti 7 tūkst. žmonių, bet šiuo metu mes kalbame apie daug mažesnius skaičius“, – teigė jis.

Ministras teigė, kad konkreti skrydžio data bus pranešta artimiausiu metu – jis turėtų įvykti Kalėdų švenčių pabaigoje.

„Deja, tai ne artimiausią dieną, tikėtina, kad tai bus šventinio laikotarpio antra pusė. Šiandien kolega Gabrielius Landsbergis (užsienio reikalų ministras – BNS) turės telekonferenciją su kaimyninių šalių ministrais, tai tikimės, kad artimiausiu metu galėsime pasakyti datą“, – sakė M. Skuodis.

Lietuvos ambasada Londone šiuo metu renka informaciją apie asmenis, kuriems būtina pagalba grįžti namo iš Jungtinės Karalystės.

Lietuvoje nuo pirmadienio ryto iki metų pabaigos Vyriausybės sprendimu įsigaliojo draudimas keleiviniais lėktuvais atvykti iš Jungtinės Karalystės dėl šioje šalyje plintančios koronaviruso atmainos. Krovininiai skrydžiai nestabdomi.

Autorius Paulius Viluckas, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAirija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai