Gruodžio 22, 2020
Australija sako, kad neseks kitų šalių pavyzdžiu ir įsileis keliautojus iš JK

Australija neseks kitų valstybių pavyzdžiu ir įsileis keliautojus iš Jungtinės Karalystės, pirmadienį pranešė australų pareigūnai.

Jie sakė abejojantys, kad pastarasis sergamumo koronavirusine infekcija šuolis Jungtinėje Karalystėje sietinas tik su nauja, labiau užkrečiama koronaviruso atmaina.

Ministras pirmininkas Scottas Morrisonas (Skotas Morisonas) sakė, kad Australija, kurios formali vadovė tebėra šalies buvusios kolonijinės valdytojos Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (Elzbieta II), mano, jog šiuo metu atvykstantiems keliautojams taikomo 14 dienų karantino visiškai pakanka rizikai suvaldyti.

Virtinė šalių uždraudė atvykti lėktuvams, traukiniams ir laivams iš Jungtinės Karalystės, Londonui įspėjus, kad buvo aptikta „nekontroliuojamai“ plintanti nauja, labiau užkrečiama koronaviruso atmaina.

Australijos vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Paulas Kelly (Polas Kelis) tvirtino, kad žmonės, atvykstantys iš JK, nekelia grėsmės šalies visuomenei, nes jie, kaip ir beveik visi atvykstantieji, turi 14 dienų griežtai karantinuotis.

P. Kelly taip pat skeptiškai įvertino Londono pareiškimą, esą sergamumas COVID-19 drastiškai išaugo dėl naujos, itin užkrečiamos viruso atmainos.

„Manau, turime atsižvelgti į kontekstą“, – sakė P. Kelly ir pažymėjo, kad nuo tada, kai pirmą kartą buvo aptiktas, naujasis koronavirusas mutavo tūkstančius kartų.

„Šiuo metu nėra aiškių įrodymų, jog tai reikšmingas pokytis“, – kalbėjo jis.

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) iš pradžių nerekomendavo skelbti karantino Kalėdų laikotarpiu, nepaisydamas drastiškai augančios sergamumo koronavirusine infekcija.

Visgi vėliau jo vyriausybė apsigalvojo ir paskelbė griežtą karantiną pietryčių Anglijoje, o sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas (Metas Hankokas) pareiškė, kad nauja koronaviruso atmaina „nekontroliuojama“.

Australijos sveikatos apsaugos pareigūnai sako jau aptikę naują koronaviruso atmainą pas karantinuotus keliautojus. Tačiau tie atvejai, regis, nesusiję su nauju protrūkiu Sidnėjuje, kur patvirtinti 83 vietinio užsikrėtimo atvejai. Šis protrūkis kilo po kelias savaites trukusio atokvėpio, kai Australijoje nebuvo fiksuojama vietinio infekcijos perdavimo atvejų.

Reaguodama valdžia ėmėsi rekordinio masto testavimo ir intensyvaus kontaktų atsekimo, taip pat įvedė vietinius karantinus ir sugrąžino masinių susibūrimų suvaržymus.

Sidnėjaus gyventojams uždrausta vykti į kitas šalies vietas.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai