Gruodžio 23, 2020
Airija nuo Kalėdų griežtina dėl koronaviruso pandemijos įvestus suvaržymus

Airija antradienį paskelbė nuo Kalėdų iki sausio 12-osios griežtinanti dėl koronaviruso pandemijos įvestus suvaržymus, siekdama sustabdyti infekcijos plitimą.

Airijos ministras pirmininkas Michealas Martinas (Mikalas Martinas) kalbėdamas per televiziją sakė, kad jo vyriausybė nusprendė įvesti griežčiausius penktojo lygmens apribojimus dėl koronaviruso atvejų skaičiaus „ypatingo augimo“.

Sugriežtinus apribojimus, šeimų bus prašoma likti namuose, tam tikri pakeitimai bus įvesti švenčių laikotarpiu.

Nebūtiniausių prekių parduotuvės galės dirbti toliau, tačiau sausio mėnesio išpardavimai atidedami vėlesniam laikui. Mokyklos taip pat liks atidarytos.

Pasak M. Martino, naujų koronaviruso atvejų augimas „maždaug 10 procentų“ per parą pagrįstai kelia „rimtą susirūpinimą ir yra nepakeliamas“.

Anot premjero, nėra „tvirtų įrodymų“, kad pietinėje Anglijos dalyje plintanti nauja, galimai užkrečiamesnė koronaviruso atmaina būtų pasiekusi Airiją. Tačiau jis pridūrė, kad greitas naujai registruojamų atvejų augimas reiškia, jog „atsakingiausia būtų manyti, kad jis jau čia“.

Ypatingi suvaržymai bus taikomi nuo gruodžio 24 iki sausio 12 dienos.

Kelionės už grafysčių ribų bus leidžiamos tik iki gruodžio 26 dienos, bet ne vėliau.

Nuo gruodžio 27 dienos bus leidžiami ne daugiau nei dviejų namų ūkių susitikimai. Kirpyklos, restoranai ir maistą tiekiančios alinės taip pat užsidarys gruodžio 24 dieną.

Nepaisant naujų suvaržymų, ypač paveiksiančių Airijos apgyvendinimo paslaugų ir maitinimo sektorių per paprastai pelningą kalėdinį laikotarpį, M. Marinas pabandė pasėti optimizmo.

„Kokie prislėgti besijaustume dėl sugrąžintų apribojimų, svarbu prisiminti, kad viltis yra reali – šio tunelio gale yra šviesa“, – patikino jis.

Premjeras sakė patvirtinęs, jog šalį pasiekė 10 tūkst. vakcinų nuo COVID-19 dozių, atiteksiančių labiausiai pažeidžiamoms grupėms. 

„Esu įsitikinęs, kad mūsų vakcinavimo programa mums suteiks daugiau laisvės naujaisiais metais“, – sakė jis.

Beveik penkis milijonus gyventojų turinčioje Airijoje nuo pandemijos pradžios registruotos 2158 su COVID-19 susijusios mirtys ir 80 267 užsikrėtimo atvejai, rodo pirmadienį paskelbti duomenys.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAirija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai