Sausio 8, 2021
„Tesla“ vadovas Elonas Muskas tapo turtingiausiu žmogumi pasaulyje
© Wikipedia: Musk discussing a Neuralink device during a live demonstration in August 2020.

„SpaceX“ įkūrėjas ir vadovas bei „Tesla Motors“ vadovas Elonas Muskas (Ilonas Maskas) aplenkė „Amazon“ įkūrėją Jeffą Bezosą (Džefą Bezosą) ir tapo turtingiausiu pasaulio žmogumi, ketvirtadienį pranešė JAV žiniasklaida.

E. Muskas yra pagrindinis elektromobilių bendrovės akcininkas ir per pastaruosius metus susikrovė turtus iš sparčiai augančios „Tesla“ akcijų vertės.

Pasak transliuotojo CNBC, verslininko turto vertė siekia 185 mlrd. JAV dolerių.

Bendrovei „Tesla“ 2020-ieji buvo geri, nes gamintoja greitino automobilių gamybą, statė naujas gamyklas ir pranešė apie daugybę pelningų ketvirčių, leidusių akcijoms per metus pabrangti daugiau nei 700 proc., kai bendrovė debiutavo prestižiniame „S&P 500“ indekse.

Visgi 2018 metais verslininkas patyrė nemalonių akimirkų, kai JAV vertybinių popierių reguliuotojai pareikalavo „Tesla“ vadovą atsistatydinti iš valdybos pirmininko pareigų ir sumokėti 20 mln. JAV dolerių baudą dėl tų metų rugpjūtį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtų investuotojus klaidinančių pranešimų apie galimą įmonės privatizavimą.

Ketvirtadienį „Tesla“ akcijos pabrango 5,9 proc. iki 800,43 JAV dolerių, padidindamos bendrovės rinkos kapitalizaciją virš 750 mlrd. JAV dolerių ribos.

BNS inf.

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai