Spalio 26, 2022
Naujasis JK ministras pirmininkas pristatė svarbiausius savo vyriausybės narius

Rishi Sunakas (Rišis Sunakas), antradienį tapęs trečiu šiais metais Jungtinės Karalystės ministru pirmininku ir pirmuoju nebaltaodžiu, vadovausiančiu šiai buvusiai imperinei galybei, pažadėjo įveikti ekonominę krizę, sukeltą per Liz Truss (Liz Tras) 49 valdymo dienas padarytų „klaidų“, ir iškart pristatė svarbiausius savo vyriausybės narius.

Iždo kanclerio poste jis paliko Jeremy Huntą (Džeremį Hantą), taip siekdamas išlaikyti savo pusėje finansų rinkas po L. Truss biudžeto planų sukelto šoko investuotojams.

R. Sunakas, praktikuojantis hinduistas, kuris, būdamas 42 metų amžiaus, yra jauniausias Britanijos lyderis nuo 1812-ųjų, naujuoju valdančiųjų konservatorių lyderiu pirmadienį tapo anksčiau ir pats padirbėjęs iždo kanclerio poste.

Užsienio reikalų sekretoriaus poste R. Sunakas paliko Jamesą Cleverly (Džeimsą Kleverlį), o artimą sąjungininką Dominicą Raabą (Dominiką Rabą) sugrąžino į ministro pirmininko pavaduotojo ir teisingumo sekretoriaus postus.

R. Sunakas taip pat paliko dirbti gynybos sekretorių Beną Wallace'ą (Beną Volesą). 

J. Cleverly ir B. Wallace'as postus išsaugojo nepaisant to, kad rėmė nutrūkusį buvusio ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) bandymą sugrįžti į valdžią.

Jų ir J. Hunto paskyrimas rodytų tęstinumą JK valdžios viršūnėje po dramatiškų įvykių trumpai valdant R. Sunako pirmtakei L. Truss.

Vos kelios dienos po to, kai buvo priversta trauktis iš L. Truss ministrų kabineto, dešiniojo sparno atstovė Suella Braverman (Sjuela Breiverman) vėl buvo paskirta vidaus reikalų sekretore. Šiame poste ji bus atsakinga ir už imigracijos kontrolę.

Grantas Shappsas (Grantas Šapsas), kuris trumpam pakeitė S. Braverman vidaus reikalų sekretoriaus poste, dabar buvo paskirtas verslo sekretoriumi vietoje B. Johnsono šalininko Jacobo Reeso-Moggo (Džeikobo Riso-Mogo). G. Shappsas taip pat iš dalies prižiūrės klimato politiką.

„Klaidos“

Anksčiau antradienį karaliui Charlesui III (Karoliui III) oficialiai paskyrus R. Sunaką ministru pirmininku, šis kreipėsi į šalies gyventojus ir sakė, kad Britanija susiduria su „didele ekonomine krize“.

„Suvienysiu mūsų šalį – ne žodžiais, o darbais“, – pareiškė R. Sunakas, užbaigdamas naujausią neeilinį JK politikos posūkį po B. Johnsono atsistatydinimo liepos mėnesį.

R. Sunakas išreiškė pagarbą L. Truss, sakydamas, kad ji neklydo norėdama pagerinti šalies ekonomikos augimą ir kad tai yra „kilnus tikslas“.

Kalbėdamas prie Dauningo gatvės 10-ojo namo jis sakė, kad žavėjosi jos pokyčių siekiu, tačiau „buvo padaryta keletas klaidų“, o jis buvo pasirinktas Konservatorių partijos vadovu ir ministru pirmininku tam, kad kai kurias jų ištaisytų.

R. Sunakas naujuoju konservatorių lyderiu pirmadienį tapo jo varžovei Penny Mordaunt (Peni Mordont) nepavykus užsitikrinti pakankamo torių parlamentarų palaikymo, o B. Johnsonui sekmadienį vakare staiga nutraukus savo mėginimą sugrįžti.

Po kiek laiko B. Johnsonas deklaravo savo „visišką paramą“ R. Sunakui, nors anksčiau privačių pokalbių metu kaltino šį savo buvusios vyriausybės narį jį nuvertus.

R. Sunakas savo ruožtu gyrė B. Johnsoną, bet taip pat netiesiogiai užsiminė apie B. Johnsono pasitraukimą nulėmusius skandalus, pažadėdamas, kad jam dirbant ministro pirmininko poste „visais lygiais“ bus užtikrinti „sąžiningumas, profesionalumas ir atskaitomybė“.

Redaktorė Miglė Giri, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai