Spalio 17, 2022
Naujasis JK finansų ministras atsisakė mokesčių mažinimo planų

Naujasis Didžiosios Britanijos finansų ministras Jeremy Huntas (Džeremis Huntas) pirmadienį atsisakė viešąją skolą galėjusių smarkiai padidinti mokesčių mažinimo planų, vyriausybei toliau siekiant nuraminti rinkas, o šis posūkis, regis, dar labiau susilpnins ministrės pirmininkės Liz Truss (Liz Tras) pozicijas. 

J. Huntas apskaičiavo, kad dėl mokesčių politikos pakeitimų per metus bus surinkta apie 32 mlrd. svarų (36 mlrd. JAV dolerių), ekonomistams paskelbus skaičiavimus, kad vyriausybei gresia 60 mlrd. svarų viešųjų finansų trūkumas.

Ministras taip pat perspėjo dėl laukiančio išlaidų mažinimo. 

Iždo kancleris, penktadienį pakeitęs trumpai dirbusį pirmtaką Kwasi Kwartengą (Kvazį Kvartengą), sakė, kad jokia vyriausybė negali kontroliuoti rinkų, bet pabrėžė, kad jo veiksmai gali suteikti tikrumo dėl viešųjų finansų būklės. 

„Atšauksime beveik visas mokestines priemones, paskelbtas <... > prieš tris savaites“, – kalbėjo J. Huntas per televiziją transliuotame pranešime, pripažindamas, kad jo pirmtako praėjusį mėnesį paskelbtas biudžetas sudavė smūgį viešųjų finansų sektoriui. 

„Svarbiausias mūsų šalies tikslas šiuo metu yra stabilumas“, – pridūrė jis.

Mokesčių politikos pokyčiai

J. Huntas atsisakė planų panaikinti mažiausią pajamų mokesčio tarifą ir apribojo vyriausybės paskelbtą energijos kainų įšaldymą iki balandžio, o ne 2024 metų pabaigos. 

Po balandžio vyriausybė „peržiūrės“ savo paramos paketą, skirtą energetikos krizei spręsti, pažymėjo ministras. 

Taip pat buvo atmestos tokios priemonės kaip akcininkų dividendų mokesčio sumažinimas, mokesčių netaikymas turistams ir alkoholio akcizo įšaldymas. 

Pranešimas paskelbtas tuo metu, kai premjerės L. Truss atstovaujama valdančioji konservatorių partija atsilieka nuomonių apklausose, Didžiojoje Britanijoje didėjant pragyvenimo išlaidų krizei. 

L. Truss penktadienį atleido savo artimą draugą K. Kwartengą, kai pristatytas biudžetas, į kurį buvo numatyta surinkti mažiau mokesčių, sukėlė chaosą rinkose ir pakurstė intensyvias spekuliacijas dėl premjerės politinės ateities praėjus mėnesiui nuo dienos, kai ji užėmė postą. 

„Jokia vyriausybė negali kontroliuoti rinkų, bet kiekviena vyriausybė gali užtikrinti viešųjų finansų tvarumą“, – pirmadienį pažymėjo J. Huntas. 

Naujasis JK finansų ministras pirmadienį kreipsis į įstatymų leidėjus, pristatydamas savo planus.

Paskelbus trumpą pranešimą, Didžiosios Britanijos svaro kursas trumpam pašoko iki 1,1331 JAV dolerio už svarą, o obligacijų pajamingumas sumažėjo. 

Praėjusį mėnesį pristačius liūdnai pagarsėjusį šalies biudžetą, vyriausybės obligacijų pajamingumas šoktelėjo, o svaro kursas nukrito iki rekordiškai žemo lygio, investuotojams sunerimus, kad JK skola smarkiai padidės.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai