Liepos 11, 2021
Milijardierius R. Bransonas sėkmingai grįžo į Žemę

Didžiosios Britanijos milijardierius Richardas Bransonas (Ričardas Bransonas) sekmadienį sėkmingai grįžo į Žemė po kelionės į kosmosą ervėlaiviu „Virgin Galactic“, kurią jis apibūdino kaip „viso gyvenimo patirtį“ ir tikėdamas, kad ši kelionė taps postūmiu plėtojant pelningą kosminė turizmą.

Misijos sėkmė leido į aštuntą dešimtį įkopusiam milijardieriui išsiveržti į priekį ir aplenkti magnatą Jeffą ​​Bezosą (Džefą Bezosą), kuriam priklauso kosmoso kompanija „Blue Origin“ ir kurio skrydis turėtų startuoti liepos 20 dieną.

„Svajojau apie šią akimirką nuo pat mažens, bet, tiesą sakant, neįmanoma paruošti akimirkai, kai išvysti Žemę iš kosmoso“, – šypsodamasis teigė milijardierius per po skrydžio surengtą ceremoniją, kurios metu jis ir jo komandos nariai buvo apdovanoti specialiais ženkleliais.

J. Bransonas, trys bendrakeleiviai ir du pilotai (visi „Virgin“ darbuotojai) kirto JAV pripažintą kosmoso ribą, pasiekdami 86 kilometrų aukštį ir kelias minutes patirdami nesvarumą laive „VSS Unity“.

Tuomet erdvėlaivis nuleido sparnus ir pradėjo slysti žemyn maždaug 18.40 val. Lietuvos laiku – praėjus maždaug valandai, kai laivas pakilo pritvirtintas prie didžiulio nešančiojo lėktuvo, kuris pakilo į 15 kilometrų aukštį, prieš paleisdamas erdvėlaivį.

Kildamas Į kosmosą raketa varomas laivas „Unity“ pasiekė maksimalų Mach 3 greitį.

„Sveikiname visą nuostabią „Virgin Galactic“ komandą, kurios 17 metų sunkus, sunkus darba leido mums žengti taip toli“, – kalbėjo R. Bransonas per tiesioginį kanalą, kai „Unity“ leidosi žemyn, pavadindamas skrydį  „viso gyvenimo patirtimi“.

Netolygus vaizdo perdavimas buvo vienintelis skrydžio metu fiksuotas nesklandumas, todėl tikimasi, kad vėliau bus paskelbta daugiau filmuotos medžiagos.

 Po kelionės R. Bransonas apkabino anūkus ir kitus artimuosius.

„SpaceX“ vadovas Elonas Muskas (Ilonas Mskas), atvykęs stebėti skrydžio, nedelsdamas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė „Sveikinu, gražus skrydis!“.

BNS inf.

Raktažodžiai: NaujienosPasaulis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai