Kovo 7, 2022
M. Gyllenhaal „The Lost Daughter“ triumfavo nepriklausomo kino apdovanojimų ceremonijoje

Maggie Gyllenhaal (Megi Džilenhal) režisūros debiutas – drama „The Lost Daughter“ apie iššūkius ir tabu, susijusius su motinyste – sekmadienį nepriklausomų kino kūrėjų apdovanojimų „Spirit Awards“ ceremonijoje buvo paskelbta geriausiu metų filmu. 

M. Gyllenhaal, kuri iki šiol buvo geriau žinoma kaip aktorė, atlikusi vaidmenis tokiose juostose kaip „Tamsos riteris“ (The Dark Knight) ir „Sekretorė“ (Secretary), taip pat pelnė apdovanojimus už geriausią scenarijų ir geriausią režisūrą.     

Nepriklausomo kino apdovanojimais „Film Independent Spirit Awards“ pagerbiamos mažo ir vidutinio biudžeto juostos. Prašmatnus šių metų renginys, vykęs Santa Monikos paplūdimyje šalia Los Andželo, laikytas galinčiu suteikti labai reikalingą postūmį kuklesnėms juostoms, tokioms kaip M. Gyllenhaal drama, prieš vėliau šį mėnesį vyksiančią „Oskarų“ įteikimo ceremoniją.         

Filmas „The Lost Daughter," sukurtas pagal italų rašytojos Elenos Ferrante (Elenos Ferantės) romaną, pretenduoja į tris JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimus, įskaitant geriausios aktorės statulėlę. Ją pretenduoja gauti Olivia Colman (Olivija Koulman), M. Gyllenhaal juostoje įkūnijusi motiną, slegiamą kaltės dėl klaidų, padarytų auginant dvi savo dukras. 

„Mano juosta kalba neįprasta kalba – moterų minčių kalba“, – sakė M. Gyllenhaal ir skyrė pelnytą geriausios juostos apdovanojimą „filmo moterims“.  

Nors dėl „Spirit Awards“ gali varžytis tik juostos, kurių biudžetas neviršija 22,5 mln. JAV dolerių, sekmadienį vykusioje ceremonijoje pasirodė ne viena ryški Holivudo žvaigždė.  

Srautinio transliavimo platforma „Netflix“ sekmadienį susišlavė daugiausiai – šešis – apdovanojimus.  

Be apdovanojimų, atitekusių „The Lost Daughter“, „Netflix“ pelnė du prizus už nespalvotą juostą „Passing“, įskaitant geriausios antro plano aktorės apdovanojimą, atitekusį Ruth Negga (Rut Negai), taip pat prizą už kultiniu tapusį Pietų Korėjos serialą „Squid Game“.  

Kino žvaigždės Kristen Stewart (Kristen Stiuart) ir Javieras Bardemas (Chavjeras Bardemas) buvo vieni iš kelių ceremonijos svečių, pasinaudojusių proga viešai pasisakyti prieš Rusijos invaziją į Ukrainą.    

Taylour Paige (Teilor Peidž) pelnė geriausios aktorės apdovanojimą už juodojoje komedijoje „Zola“ įkūnytą striptizo šokėją, įpainiotą į prostitucijos aferą.  

Buvęs MTV laidų vedėjas Simonas Rexas (Saimonas Reksas), savo karjerą kine pradėjęs nuo vaidmenų suaugusiems skirtose juostose, pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą už darbą komiškoje dramoje „Red Rocket“, pasakojančioje apie porno aktorių, bandantį pradėti naują gyvenimą.   

S. Rexas sakė, kad jo karjera „buvo unitaze“, kai į jį kreipėsi režisierius Seanas Bakeris (Šonas Beikeris), pasiūlęs susukti filmą, kuriame jis matomas nuogas lakstantis mažo Teksaso miestelio gatvėmis su varpos protezu.    

„Labai ačiū jums už mano dirbtinio penio pripažinimą“, – pajuokavo aktorius.  

„Šis filmas buvo sukurtas be jokių leidimų už 1 mln. JAV dolerių su dešimties žmonių komanda“, – pridūrė jis. 

„Mes slėpėmės nuo policijos. Mes slėpėmės nuo kaimynų. Lėkiau gatve nuogu užpakaliu“, – kalbėjo aktorius. 

„Jei ne tai įkūnija nepriklausomo kino dvasią, nežinau, kas galėtų“, – sakė S. Rexas.  

„Išvaduoti filmą“ 

„Spirit Awards“ įteikimo ceremonija paprastai rengiama „Oskarų“ dalybų išvakarėse, bet šiemet įvyko trimis savaitėmis anksčiau, kai balsavimas dėl apdovanojimų sezoną vainikuojančių Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų laureatų dar nėra įvykęs.

Negirdintis aktorius Troy Kotsuras (Trojus Kocuras) įtvirtino savo, kaip favorito lenktynėse dėl „Oskarų“, statusą, pelnęs dar vieną geriausio antrojo plano aktoriaus apdovanojimą už darbą juostoje „CODA“.

Jautri drama „CODA“ pasakoja apie paauglę Rubę, kurią vaidina Emilia Jones (Emilija Džouns) ir kuri bando derinti muzikines ambicijas su savo šeimos priklausomybe nuo jos bendravimo su „girdinčiu“ pasauliu.

Muzikanto Questlove'o (Kvestlavo) debiutinis kūrinys „Summer of Soul (...Or, When The Revolution Could Not Be Televised)" apie didžiulį „Juodojo Vudstoko“ festivalį, įvykusį 1969 metais Harleme, buvo pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu.

Filme rodomi anksčiau nematyti kadrai iš žvaigždžių pilno, bet iki šiol daugiausia pamiršto koncerto, kuriame dalyvavo 300 tūkst. žmonių ir atliko dainas tokios muzikos pasaulio įžymybės kaip Stevie Wonderis (Stivis Vonderis), Nina Simone (Nina Simon) ir Mahalia Jackson (Mahalija Džekson).

Questlove'as, kurio tikrasis vardas yra Ahmiras Thompsonas (Ahmiras Tompsonas) sakė, jog „prireikė viso žmonių kaimo šiam filmui nuo 50 metų sėdėjimo rūsyje nuosprendžio išvaduoti“.

Kiekvienais metais per „Spirit Awards“ ceremoniją įteikiamas prestižinis Roberto Altmano apdovanojimas režisieriui, aktorių atrankos direktoriui ir aktorių komandai.

Šįkart šį apdovanojimą, kaip skelbta anksčiau, gavo drama „Mass“, parodanti, kaip šaudynių mokykloje aukų tėvai susėda su užpuoliko motina ir tėvu bandydami surasti ramybę.

„Oskarai“ bus išdalyti Holivude kovo 27 dieną.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: KinasKultūraMenas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai