Gegužės 30, 2022
Londono Olimpiniame stadione - Lietuvos himnas ir 75 metrų trispalvė
© LR prezidento kanceliarijos nuotr.

Londono Olimpiniame stadione šeštadienio vakarą paprastai sirgalių pilnos tribūnos stovėjo tuščios. Tačiau vienoje iš salių juoko ir ašarų, linksmybių ir susikaupimo, dainų ir prisiminimų netrūko. Viena seniausių lietuvius užsienyje vienijančių  organizacijų - Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė (JKLB) gegužės paskutinį savaitgalį istoriniame stadione paminėjo 75-erių metų jubiliejų.

„Tikriausiai mane apkaltins lituanistai, bet kadangi esu fizikė tai bendruomenę šifruoju - bendra menė. Tai yra ten, kur susirenka bendraminčiai. Dėkoju visiems, kurie rūpinasi, negaili bemiegių naktų, nenuilsta ir kiekvienoje situacijoje ištiesia ranką, jungiasi prie mūsų iniciatyvų bei darbų. Tikiuosi būsime tvirta, įsišaknijusi kaip ąžuolas bendruomenė“, - iškilmingo vakaro metu sakė JK bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė.

Į jubiliejaus renginius ir vakarą stadione atvyko Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė, Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė,  Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, ambasadorius JK Renatas Norkus, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas, Lietuvos nuolatinis atstovas prie ES Arnoldas Pranckevičius, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė ir kiti garbingi svečiai.

Ukrainos tradicinį drabužį, vyshyvanką, vakarui pasirinkusi Dalia Asanavičiūtė sakė, kad juo puošis tol, kol nepasibaigs karas. „Lietuva – tai ne tik teritorija. Tai yra ten, kur kiekvienas lietuvis. Žemai lenkiu galvą visiems, kurie statė šią bendruomenę nuo pat pradžios. Didžiulė pagarba ir žmonėms, kurie aukojo save ir tikėjo, kad Lietuva bus laisva. Šiandien turime laisvą Lietuvą bei tikslą, kad ji ir liktų laisva. Prasidėjus karui Ukrainoje diaspora įrodė, kad lietuviai stos ginti savo šalies net ir būdami toli nuo jos: kiek suaukota lėšų, prisidėta prie humanitarinės pagalbos“, - kalbėjo buvusi JK bendruomenės vadovė.------

Dėmesio Ukrainai netrūko viso vakaro metu. Prieš agresorių kovojanti šalis ir jos žmonės pagerbti ir prisiminti kalbomis, tylos minute, o šventės vedantysis Donatas Kaikaris sudainavo Slava Ukraini dainą. Renginyje dalyvavusi Ukrainos bendruomenės pirmininko pavaduotoja Irina Terlecky su vyru po dainos braukė ašaras už parodytą dėmesį.

        View this post on Instagram                      

A post shared by @londoniete_magazine

„Didžiuojuosi, kad visi laisvę mylintis lietuviai gyvenantys JK tvirtai, oriai ir dosniai įvairiausiais būdais išreiškia paramą mūsų broliams ir sesėms ukrainiečiams. Per 75-erius metus jūsų nepalaužė sunkumai ir iššūkiai ir šiandien jūs esate viena iš didžiausių lietuvių bendruomenių visame pasaulyje. Esate  aktyvūs, inovatyvūs, žingeidūs, tvirtai siekiantys savo tikslų. Šis garbingas jubiliejus simbolizuoja lietuvių vienybę ir bendruomeniškumą, mūsų tautos pasirinktą laisvės kryptį ir mūsų visų meilę Lietuvai”, - sveikinimo kalbą sakė ambasadorius JK Renatas Norkus.

Ambasadorius taip pat perdavė Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sveikinimą bei įteikė Užsienio reikalų ministerijos dovaną – įspūdingą 75 metrų trispalvę.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susirinkusiųjų prašė draugams, kolegoms ir toliau pasakoti apie Lietuvą, skleisti žinią, jog tai yra saugi, vakarietiška, Europos Sąjungos narė. „Lietuvoje prasminga kurti verslą, investuoti. Lietuva auga ir mes einame į priekį ir jūsų kasdienio darbo dėka“, - teigė ministrė.

Pirmosios Lietuvos ponios Dianos Nausėdienės teigimu, tvirtas ryšys su diaspora yra vienas iš pagrindinių Lietuvos Prezidento prioritetų, dar didesnę prasmę įgavęs pakitus geopolitinei situacijai Europoje.

„Dėkojame Jungtinės Karalystės lietuviams už drąsiai išreikštą pilietinę poziciją karo akivaizdoje bei paramą Ukrainai ir jos žmonėms mūsų visų kovoje už laisvę ir demokratiją. Šiandieninių saugumo grėsmių akivaizdoje mūsų vienybė ir tautinis identitetas yra ypatingai svarbūs“, – sveikinime pabrėžė sakė pirmoji ponia. Jos teigimu, tik veikdami išvien ir rūpindamiesi Lietuvos ateitimi, galime išsaugoti tai, ką sukūrėme per daugiau kaip tris laisvės dešimtmečius.

Pasak D. Nausėdienės, lietuvių bendruomenės indėlis nepaprastai svarbus ir stiprinant dvišalius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius, taip pat skatinant tautiečius dalyvauti Lietuvos politiniame ir visuomeniniame gyvenime.

„Prezidento ir savo vardu dėkoju Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenei už brandų siekį puoselėti lietuvių tautinę savimonę, tvirtą bendruomeniškumą ir tvarų atsidavimą ugdant patriotišką jaunąją kartą, o taip pat už ištikimybę Vakarų pasaulio demokratinėms vertybėms“, – sakė D. Nausėdienė.

Turite foto ar įspūdžių  iš renginio, pasidalinkite [email protected] 

Londonietės foto: 

Dovilės Jurkienės foto:

13410] ] 13400]

 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai