Sausio 27, 2023
Londono Karališkasis operos teatras nutraukė rėmimo sutartį su energetikos milžine BP

Londono Karališkasis operos teatras šią savaitę paskelbė nutraukięs 33 metus trukusią rėmimo sutartį su energetikos milžine BP, atsižvelgdamas į aplinkosaugininkų spaudimą ir protestus.

Teatras savo pranešime naujienų agentūrai AFP teigė esąs „dėkingas BP už 33 metų trukusią paramą, <...> tačiau susitarta, kad partnerystė netruks ilgiau nei iki 2022 metų gruodžio, kai baigėsi su BP sudaryta sutartis“.

Naftos įmonė buvo teatro paslaugos  „BP Big Screens“, naudojamos tiesiogiai transliuoti operos spektaklius visoje JK, įskaitant Londono Trafalgaro aikštę, rėmėja.

Klimato apsaugos aktyvistai pastaraisiais metais darė spaudimą teatrui nutraukti finansavimo ryšius su iškastinio kuro gavyba užsiimančiomis įmonėmis.

2016 metais paskelbtą laišką, raginantį atsisakyti BP paramos, palaikė ir Pulitzerio (Pulicerio) premijos laureatas kompozitorius Johnas Lutheris Adamsas (Džonas Liuteris Asamsas) bei rašytojas Paulas Griffithsas (Polas Grifitsas).

Be to, aktyvistai reguliariai rengdavo protestus prieš susitarimą.

Ryšius su BP jau yra nutraukusios tokios kultūros įstaigos kaip „Royal Shakespeare Company“ ir Londono Nacionalinė portretų galerija.

Vienas iš aktyvistų organizacijos „Culture Unstained“  įkūrėjų Chrisas Garrardas (Krisas Garardas) teigė, jog šie sprendimai žymi „seisminį pokytį, beveik didmeninį BP prekių ženklo ir jo atstovaujamo klimatą naikinančio verslo atmetimą“.

„Nuleisdamas uždangą iškastinio kuro finansavimui, Karališkasis operos teatras dabar gali atlikti pirmaujantį vaidmenį kurdamas su nafta nesusijusią kultūrą, kuri mums taip reikalinga.“

Tuo metu Britų muziejus dar nėra pranešęs, ar atnaujins vasarį pasibaigsiančią sutartį su BP.

Pati energetikos milžinė komentarų nepaskelbė.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai