Liepos 20, 2022
Klimato aktyvistai sukėlė didelę spūstį judriausioje JK automagistralėje

Klimato aktyvistai trečiadienį sukėlė didelę spūstį judriausioje Jungtinės Karalystės automagistralėje aplink Londoną, siekdami atkreipti dėmesį, kad šią savaitę šalį užklupusi rekordinė karščio banga yra priminimas imtis skubių veiksmų.

Grupės „Just Stop Oil“ nariai užsilipo ant konstrukcijų virš M25 automagistralės, dėl to įsikišo policija, o viena kryptimi nusidriekė kelių kilometrų transporto priemonių eilė.

Antradienį pietų Anglijoje temperatūra pirmą kartą viršijo 40 laipsnių pagal Celsijų ribą, o Britanija kovoja su didžiuliais transporto sutrikimais ir gamtiniais gaisrais.

JK sostinėje 16 ugniagesių buvo sužeisti, du iš jų išvežti į ligoninę, pranešė Londono ugniagesių brigada.

„Vakar buvo pati darbingiausia diena Londono ugniagesiams nuo Antrojo pasaulinio karo laikų“, – „Sky News“ sakė miesto meras Sadiqas Khanas (Sadikas Chanas), ragindamas visuomenę išlikti budrią, nepaisant jau krentančios oro temperatūros.

S. Khanas taip pat apkaltino kandidatus į Konservatorių partijos lyderius, siekiančius pakeisti ministrą pirmininką Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną), kad jie ignoruoja klimato kaitos problemą.

„Just Stop Oil“ teigė apgailestaujanti, kad naujausia akcija M25 automagistralėje sukėlė trikdžių. Anksčiau aktyvistai šiame ir kituose keliuose rengė sėdimąsias protesto akcijas.

Tačiau paskelbusi, kad M25 yra „pilietinio pasipriešinimo vieta“, grupė įspėjo, kad šią savaitę vyks daugiau protestų.

„Tai akimirka, kai neveiklumas dėl klimato kaitos iš tiesų atsiskleidžia visu savo žudikišku grožiu, kad visi jį pamatytų: tai elito valdomas mirties projektas, kuris, jei leisime, sunaikins visą gyvybę“, – sakė aktyvistų grupė.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai