Balandžio 21, 2021
Karalienei Elizabeth II šiandien suėjo 95-eri
Karalienė 2015-aisiais. © Foto: Wikipedia / oel Rouse (Ministry of Defence).

Karalienei Elizabeth II (Elzbietai II), vos prieš kelias dienas palaidojusiai savo vyrą princą Philipą (Filipą), trečiadienį suėjo 95-eri, ir tai pirmas po daugiau kaip septynių dešimtmečių jos gimtadienis be sutuoktinio.

Šiuo metu dar tęsiasi oficialus karališkosios šeimos dviejų savaičių gedulas dėl 99 metų Edinburgo kunigaikščio mirties balandžio 9 dieną. Kunigaikštis buvo palaidotas šeštadienį, karališkojoje kriptoje Vindzoro pilies Šv. Jurgio koplyčioje.

Karalienė, kuri per laidotuves pirmą kartą po jo mirties pasirodė viešumoje, dėl kovos su pandemija priemonių XV amžiaus gotikinėje koplyčioje sėdėjo viena. Jos šeimos nariai dėl socialinio atstumo taisyklių turėjo sėdėti toliau nuo jos.

Iš viso 50 minučių trukusiose pamaldose dalyvavo vos 30 žmonių.

Dėl socialinio bendravimo apribojimų karalienės gimtadienis, paprastai pažymimas ginklų salve ir naujo portreto paskelbimu, šiemet bus kuklus.

Nors gedinti monarchė kelios dienos po Philipo mirties grįžo prie savo valstybinių pareigų, planų viešai paminėti jos gimtadienį nėra.

Manoma, kad ji bus į vakarus nuo Londono esančioje Vindzoro pilyje, kur dėl pandemijos drauge su vyru praleido beveik visus praėjusius metus.

„Jai tai bus privati diena... Taip ir turėtų būti“, – sakė apie karališkąją šeimą rašančio žurnalo „Majesty Magazine“ redaktorius Joe Little'as (Džo Litlas).

„Manau, kad asmeniškai ji bus sugniuždyta, bet nemanau, kad Edinburgo kunigaikščio, kuris jos vyras buvo 73 metus, mirtis paveiks jos darbą, – sakė J. Little'as. – Yra viešoji karalienė ir privačioji karalienė, ir jai puikiai sekasi jas atskirti.“

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) per tviterį nusiuntė „šiltų linkėjimų“ monarchei.

„Visuomet nepaprastai žavėdavausi Jos Didenybe ir jos tarnyba šaliai. Didžiuojuosi dirbdamas jos ministru pirmininku“, – parašė jis.

Nors karalienės gimtadienis yra balandžio 21-ąją, oficialiai pagal 1748 metais užgimusią tradiciją jis švenčiamas antrąjį birželio šeštadienį. Tuomet paprastai rengiamas metinis karinis paradas, bet dėl pandemijos jis jau antrus metus iš eilės buvo atšauktas.

Redaktorė Silvija Čibirienė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai