Gruodžio 8, 2011
Kaip papuošti namus Kalėdoms
LONDONIETĖ, 6
© Londonietė
Leisti pinigus parduotuvėse brangioms dekoracijoms mokame visi. Tačiau jaukius namus Kalėdoms galima susikurti ir beveik visai neišlaidaujant. Štai kelios jaukios, šventinės idėjos. 
 
Miško gėrybės  
Kankorėžiai ne tik skleidžia malonų miško aromatą. Jais galima papuošti eglutę, šventinį stalą. Į stiklinį dubenį priberkite kankorėžių, o viduje pastatykite žvakę – gražu ir paprasta. Galite juos nudažyti ar naudoti natūralius. Miške rastas šakas taip pat paverskite šventiška dekoracija ar net Kalėdų eglute! 
Kalėdinių idėjų rasite čia: http://worldinsidepictures.com/21-diy-christmas-decorations/. Nuotraukos taip pat iš Tesco, Leeks, The Contemporary Home. Kalėdinių idėjų rasite čia: http://worldinsidepictures.com/21-diy-christmas-decorations/. Nuotraukos taip pat iš Tesco, Leeks, The Contemporary Home.
 
Kaip pasidaryti tokį Kalėdų medį rasite čia: http://blog.freepeople.com/2012/12/diy-alternative-christmas-tree/ Kaip pasidaryti tokį Kalėdų medį rasite čia: http://blog.freepeople.com/2012/12/diy-alternative-christmas-tree/
 
Foto: www.tesco.com Foto: www.tesco.com


Saldainiai
Candy cane angliškai vadinamos lazdelės - puiki puošmena Kalėdoms. Lazdelių galite įsigyte valgomų ar dekoratyvių. Jomis puoškite eglutę, stalą, viską, ką tik pažnabždės fantazija.  Candy Cane dekoracijų įsigysite čia>>>>>>>>>   
 
Skonis ir kvapas
Prisidžiovinkite apelsinų skiltelių – kokios gi Kalėdos be apelsinų kvapo? Griežinėliais galite puošti eglutę, dovanėles, stalą. Sudžiovinti apelsiną gan paprasta: 

1.Supjaustykite apelsinus apie 1cm storio griežinėliais. 
2.Sudėkite juos ant grotelių (dėti ant grotelių patariama todėl, kad prie padėklo jie gali rimtai prilipti) ir įdėkite į apie 120C karščio orkaitę. 
3.Palikite griežinėlius džiūti/kepti apie 2-3 valandas. Būtinai karts nuo karto juos patikrinkite, apverskite į kitą pusę, kad nepriliptų (ypatingai kepimo pradžioje). 
4.Palaukite kol atšals, o tada jau galite fantazuoti – puoškite kaspinu ir kabinkite ant eglutės, suverkite girliandą ar sugalvokite kažką originalaus.

Prie džiovintų apelsinų puikiai dera cinamono lazdelės, kurių nebrangiai įsigyti galite čia>>>>>>>

Girliandos 
Girliandos viršuje: kairėje - http://www.decoist.com/2013-02-20/diy-party-decorations-youll-love/; dešinėje - www.wowthankyou.co.uk, £25. Apačioje: kairėje - Ellie Ellie, £5; dešinėje - www.berryred.co.uk, £ 2,50. Girliandos viršuje: kairėje - http://www.decoist.com/2013-02-20/diy-party-decorations-youll-love/; dešinėje - www.wowthankyou.co.uk, £25. Apačioje: kairėje - Ellie Ellie, £5; dešinėje - www.berryred.co.uk, £ 2,50.
Senos geros girliandos, kurias karpydavome mokykloje - paprasta kaip du kart du, o puošnumas garantuotas. Girliandas galite kabinti ant židinio, eglutės, langų, durų, sienų. Fantazuokite - galbūt prikarpykite širdelių ir suverkite ant siūlų - meilės kupina girlianda.
 
Burbuliatorius 
Jei nebijote susitepti rankų, pabandykite pasigaminti dekoratyvių burbulų. Kad būtų linksmiau, gaminkite juos su draugais, vaikais – šauni kompanija rankdarbius paverčia dar didesniu malonumu.

Burbulams pagaminti jums reikės: 
Balionių 
Žirklių 
Medvilnės siūlo 
Apie 120 gramų baltų, mokyklinių klijų 
1/2 stiklinė kukurūzų krakmolo 
1/4 stiklinė šilto vandens 
Tvirto šaukšto ar pagalio maišymui 
Vazelino (Petrolum jelly) 
Greitai džiūstančių purškiamų dažų bespalvių (Clear fast drying spray paint) 
Indo, kuriame ruošite masę 

1. Pripūskite norimo dydžio balionus (kokio dydžio bus balionas, tokio ir jūsų būsimas dekoratyvus burbulas). Galite pripūsti įvairaus dydžio – didesnių ir mažesnių. Stenkitės, kad balionai būtų kuo apvalesni, kad burbulai gautųsi dailios, apvalios formos ir nepanašėtų į balionus. Tvirtai juos suriškite – juk juos pripūstus reikės laikyti visą parą. 
2. Jei burbulą planuojate gaminti kaip gaubtą lempai, su markeriu, aplink baliono surišimą, nupieškite tokio dydžio apskritimą, kokio jums reikia. Jei norite juos tiesiog sudėti į vazą ar pakabinti kaip dekoraciją – žymėtis apskritimo nereikia. 
3. Pasiruoškite darbo vietą. Tikėkitės netvarkos, tad ant grindų patieskite laikraščių. Pagalvokite, kur kabinsite balionus. Išeitis: ant dviejų kėdžių atramų padėkite dušo užuolaidos karnizą. Ant jo galite sukabinti balionus, taip bus patogaiu apvynioti juos siūlu. 
4. Sumaišykite krakmolą, klijus ir šiltą vandenį. Maišykite, kol neliks gumulų. 
5. Vazelinu tepkite balionus, kol juos visiškai padengsite.  
6. Su kompanija ne tik linksmiau, bet ir paprasčiau: vienas iš jūsų prižiūrėkite siūlą, kurį merksite į klijų, krakmolo ir vandens mišinį ir paduokite jį bičiuliui, vyniojančiam siūlą aplink balioną. 
7. Pradėkite vynioti vertikaliai, palaipsniui pereidami į horizontalias linijas. Siūlo pradžią ir pabaigą užkiškite už kitų siūlų. Vyniokite ne per stipriai, bet ir ne per laisvai – kad siūlai laikytųsi ant baliono. 
8. Palikite džiūti 24 valandas ir galite susprogdinti balioną. Tarp siūlų likusius klijų likučius lengvai nuimsite nedideliu pagaliuku. 
9. Pabaigai išnešę burbulus į lauką, užpurkškite greitai džiūvančių bespalvių ar jūsų pasirinktos spalvos dažų – kad burbulai gražiau atrodytų ir būtų tvirtesni. Jei mėgstate blizgučius – įsigykite blizgių dažų ir jais papuoškite dekoracijas. 
 
PS. Jei nenorite terliotis gamindami mišinį, galite vietoje jo naudoti audinių kietintoją (fabric stiffener) arba tapetams klijuoti skirtą masę. Jei norite baltų burbulų – siūlą ir balionus rinkitės baltus. Bet galite pasigaminti ir įvairiaspalvių. Internete labai daug pamokėlių, kaip pagaminti tokius burbulus. Video pavyzdį rasite čia >>>>

Snaigės
Prisiminkite kaip jūsų pačių karpytomis popierinėmis snaigėmis buvo išpuošiami visi mokyklos ir namų langai ar sienos. Šiai paprastai, tačiau itin jaukiai Kalėdinei dekoracijai sukurti tereikia balto popieriaus lapo ir žirklių. Lengviau nebūna.  
Snaigės dešinėje - www.petraboase.com, £2 už vienetą. Snaigės dešinėje - www.petraboase.com, £2 už vienetą.
 
Sausainiai    
Kokios gi Kalėdos be namuose keptų sausainių? Jais galite ne tik skanauti, bet ir puošti eglutę.      

Stalas
Jei laukiate svečių ir juos norėtumėte nustebinti šventiniu stalu – vien skanumynų nepakaks. Kiekvieno lėkštę galite papuošti eglės, tujos, pušies šakelėmis, riešutais. Šiek tiek blizgių niekučių – šventinė nuotaika garantuota vos pravėrus duris.
Šventinis stalas: www.iapetus.co.uk Šventinis stalas: www.iapetus.co.uk

  
Fantazija 
Pasitelkite kūrybiškumą ir fantaziją: skarelių pakaba tuomet gali virsti žavia Kalėdų mozaika, medinė lenta ir šventiniai niekučiai - originalia eglute, vyno taurės - žvakidėmis, žurnalų lapai - dovanų maišeliais, medžiagos atraižos, aksomas, vilna - mielomis puošmenomis.      
Veltinių rutuliukų širdis - www.sistersguild.co.uk, £9,50. Veltinių rutuliukų širdis - www.sistersguild.co.uk, £9,50.
www.dotcomgiftshop.com tokios pakabinamas dovanų ar dekoracijų pakuotes įsigysite už £3,95. www.dotcomgiftshop.com tokios pakabinamas dovanų ar dekoracijų pakuotes įsigysite už £3,95.
Negeriantiems vyno taurės atstos žvakides: http://furniture.trendzona.com/decoration-2/christmas-decoration-ideas-home.html Negeriantiems vyno taurės atstos žvakides: http://furniture.trendzona.com/decoration-2/christmas-decoration-ideas-home.html


Stebuklas
Kalėdinių stebuklų labiausiai laukia vaikai. Mažyliams būtinai papasakokite, jog į svečius jau važiuoja Kalėdų Senis. Laukiamam svečiui drauge palikite pieno stiklinę ir sausainių. Pabudę ryte ir išvydę pustuštę stiklinę bei sausainių trupinius mažyliai dovanomis džiaugsis trigubai – juk jas atvežė pats Kalėdų Senis.    

Jaukaus Kalėdų laukimo!

Raktažodžiai: Kalėdosnamaidovanosdekoracijos

Straipsnio komentarai

Panašūs straipsniai