Balandžio 26, 2021
Jungtinėje Karalystėje „TikTok“ sulaukė ieškinio dėl vaikų duomenų apsaugos pažeidimų

Didžiojoje Britanijoje pateiktas ieškinys socialiniam tinklui „TikTok“, kaltinamam neteisėtu milijonų vaikų Europoje asmens duomenų rinkimu.

Buvusi Anglijos vaikų komisarė Anne Longfield (En Longfild) ir advokatų kontora „Scott + Scott“ iškėlė bylą prieš įmonę ir jos patronuojančiąją grupę „ByteDance“ Jungtinėje Karalystėje gyvenančių jaunesnių nei 13 metų vaikų ir Europos ekonominėje erdvėje gyvenančių jaunesnių nei 16 metų vaikų vardu.

Savo ruožtu „TikTok“ pažadėjo „energingai gintis“ nuo pateiktų kaltinimų, pažymėdama, kad privatumas ir saugumas yra „svarbiausi platformos prioritetai“.

Ieškinyje „teigiama, kad „TikTok“ ir „ByteDance“ pažeidė JK ir ES vaikų duomenų apsaugos įstatymą (Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą) ir apgavo tėvus dėl to, kaip privati surenkama jų vaikų ​​informacija yra naudojama“.

Vien tik Didžiojoje Britanijoje byla yra susijusi su daugiau nei 3,5 mln. vaikų, priduriama pareiškime.

„TikTok“ yra nepaprastai populiari socialinės žiniasklaidos platforma, padėjusi vaikams sudėtingu metu per pandemiją palaikyti ryšį su savo draugais“, -– pažymėjo A. Longfield.

„Tačiau už linksmų dainų, šokių iššūkių ir sinchroniško atkartojimo tendencijų slypi kai kas grėsmingesnio“, – pridūrė ji.

Pasak A. Longfield, „tėvai ir vaikai turi teisę žinoti, kad privati ​​informacija, įskaitant telefono numerius, fizinę buvimo vietą ir jų vaikų vaizdo įrašus, yra renkama neteisėtai“.

Ieškiniu siekiama „sustabdyti „TikTok“ šešėlinę duomenų rinkimo praktiką“, teigė A. Longfield, reikalaudama, kad platforma pašalintų visą „neteisėtai tvarkomą“ privačią informaciją, surinktą tuo metu, kai programa naudojosi vaikai.

Ieškovai siekia prisiteisti kompensaciją, kuri gali siekti milijardus svarų, priduriama pranešime.

Atsakydama „TikTok“ pareiškė taikanti „patikimą politiką, procesus ir technologijas, padedančias apsaugoti visus vartotojus, ypač paauglius.“

„Manome, kad pretenzijos nėra pagrįstos, ir ketiname energingai gintis nuo kaltinimų“, – priduriama pranešime.

Ieškinyje teigiama, kad „ByteDance“ per „TikTok“ neteisėtai rinko kiekvieno vaiko, kuris naudojosi „TikTok“ nuo 2018 metų gegužės mėnesio – neatsižvelgiant į tai, ar vaikas turėjo paskyrą, ir neatsižvelgiant į naudotas privatumo nuostatas, – asmeninę informaciją nežinomų trečiųjų asmenų naudai.

Ieškinyje taip pat primenama apie neseniai platformai „TikTok“ paskirtas didžiulės baudos JAV ir Pietų Korėjoje, susijusias su vaikų duomenų apsaugos bylomis.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai