Sausio 26, 2021
Jungtinėje Karalystėje nedarbo lygis praėjusių metų pabaigoje pasiekė 5 proc.

Didžiojoje Britanijoje praėjusių metų pabaigoje nedarbo lygis pasiekė 5 proc., nes dėl koronaviruso įvestas karantinas sunaikino dalį darbo vietų, parodė antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

Trečiąjį ketvirtį nedarbas siekį 4,9 proc., sakoma Nacionalinės statistikos tarnybos (ONS) pranešime.

5 proc. lygis yra 1,2 procentinio punkto didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, pridūrė ONS.

„Ši krizė tęsėsi kur kas ilgiau nei bet kuris iš mūsų tikėjosi, o kiekviena dėl jos prarasta darbo vieta yra tikra tragedija“, – kalbėjo JK iždo kancleris Rishi Sunakas (Rišis Sunakas).

Analitikai prognozuoja, kad nedarbo lygis dar labiau padidės, kai balandžio pabaigoje nustos galioti JK vyriausybės schema, pagal kurią mokama didžioji dalis atlyginimo milijonams privataus sektoriaus darbuotojų.

Laikotarpiu nuo praėjusių metų vasario, prieš paskelbiant pirmąjį karantiną Didžiojoje Britanijoje, iki gruodžio etatinių darbuotojų skaičius sumažėjo 828 tūkstančiais.

ONS duomenys paskelbti praėjus dienai po to, kai žlugusio JK universalinių parduotuvių tinklo „Debenhams“ administratoriai pranešė ketinantys uždaryti visas tinklo parduotuves, o tai reikš apie 12 000 darbo vietų praradimą.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pareiškė, kad dabartinis karantinas gali būti atšauktas tik apie Velykas.

„Apskritai šiais metais darbo rinka tikriausiai ir toliau silpnės, ypač pasibaigus darbo užmokesčio palaikymo schemai“, – teigė „Capital Economics“ tyrimų grupės ekonomistas Thomas Pughas (Tomas Pugas).

BNS inf.

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai