Liepos 23, 2022
JK vyriausybė smūgius Odesos uostui pavadino „absoliučiai pasibaisėtinais“

Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų sekretorė Liz Truss (Liz Tras) Rusijos raketų smūgius Ukrainos Juodosios jūros Odesos uostui šeštadienį pavadino „absoliučiai pasibaisėtinais“ ir „visiškai nepateisinamais“.

Anot jos, smūgiai, surengti praėjus vos dienai po to, kai Kyjivas ir Maskva pasirašė tarpininkaujant Ankarai ir Jungtinėms Tautoms pasiektą susitarimą dėl ukrainietiškų grūdų eksporto atblokavimo, parodė, kad Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu negalima tikėti.

„Bendradarbiaujant su mūsų tarptautiniais partneriais, mums reikia skubiai rasti geresnį būdą išvežti grūdus iš Ukrainos, kuris nebūtų susijęs su Rusija ir jų sulaužytais pažadais“, – pridūrė ji.

Kiek anksčiau šeštadienį Ukraina pranešė, kad Rusijos raketos smogė Juodosios jūros Odesos uostui.   

„Priešas atakavo Odesos jūrų uostą sparnuotosiomis raketomis „Kalibr“. Dvi raketas numušė oro gynybos sistemos, dvi pataikė į uosto infrastruktūros objektus“, – socialiniuose tinkluose pranešė Odesos srities administracijos atstovas Serhijus Bratčukas.

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka Rusijos smūgį Odesos uostui pavadino Kremliaus „spjūviu“ JT ir Turkijai. 

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas paragino pasaulį „imtis veiksmų“ ir pareiškė, jog Ukrainos sąjungininkai turi didinti sankcijų spaudimą Maskvai ir parūpinti daugiau ginklų Kyjivui.

„Rusai sistemingai kursto maisto krizę ir daro viską, kad žmonės kentėtų. Bado teroras tęsiasi. Pasaulis privalo imtis veiksmų“, – parašė jis socialiniuose tinkluose.

„Geriausios aprūpinimo maistu saugumo garantijos yra dvejopos: veiksmingos sankcijos Rusijai ir daugiau ginklų Ukrainai.“

Penktadienį Stambule Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ir Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas pasirašė atskirus, bet identiškus susitarimus su JT ir Turkijos pareigūnais dėl užblokuotų laivybos maršrutų Juodojoje jūroje atvėrimo.

Susitarime numatyta Juodojoje jūroje nustatyti saugų koridorių laivams, apeinant žinomus minų laikus. Ukraina įrengė minų laukus, siekdamas apsisaugoti nuo potencialaus Rusijos amfibinio puolimo.   

Rusijos karinė invazija Ukrainoje paralyžiavo maisto produktų gabenimą iš šalies, kuri yra viena didžiausių kviečių ir kitų javų eksportuotojų.

Iki 25 mln. kviečių ir kitų javų šiuo metu yra įstrigę Ukrainos uostuose, užblokuotuose Rusijos karo laivų ir Kyjivo įrengtų minų laukų, turinčių apsaugoti nuo potencialaus Maskvos amfibinio puolimo.

Eksporto blokada lėmė didelį pasaulinį maisto brangimą ir pakurstė nuogąstavimus dėl galinčio kilti bado, ypač neturtingiausiose šalyse. Jungtinių Tautų skaičiavimais, dar 47 mln. žmonių susidūrė su ūmiu maisto stygiumi tiesiogiai dėl karo.

BNS inf.

Raktažodžiai: UkrainaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai