Gruodžio 9, 2022
JK vyriausybė pritarė prieštaringai vertinamos naujos anglių kasyklos statybai

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė išdavė statybos leidimą prieštaringai vertinamai naujai anglių kasyklai Anglijos šiaurėje – pirmajai per ne vieną dešimtmetį kasyklai, kuri bus pastatyta šalyje.

Aplinkosaugos aktyvistai ilgą laiką atkakliai prieštaravo šiam kasyklos projektui, kurį planuojama įgyvendinti Kambrijos grafystėje Anglijos šiaurės-vakaruose, o aplinkosaugos aktyvistų organizacija „Greenpeace“ sprendimą išduoti leidimą pavadino „klimato veidmainyste“.

Vyriausybė pareiškė, kad būsto ir bendruomenių reikalų sekretorius Michaelas Gove'as (Maiklas Gouvas) „nusprendė išduoti statybos leidimą“ šiam projektui, kurį įgyvendinant bus siekiama užtikrinti, kad grynasis išmetamųjų teršalų kiekis būtų lygus nuliui.

Sekretorius pareiškė įsitikinęs, kad „JK ir Europoje šiuo metu yra“, kur parduoti anglių, ir „yra labai tikėtina, kad anglys pasaulyje tebebus paklausios“.

Pasak vyriausybės, kasykloje išgaunamos anglys bus naudojamos plieno, o ne energijos gamybai, nes ji tebėra įsipareigojusi iki 2024 metų laipsniškai atsisakyti deginant anglis gaminamos energijos.

Tačiau aplinkosaugos aktyvistų grupės tvirtina, jog leidimas statyti naują kasyklą sumenkina JK pažadus dėl kovos su klimato kaita.

JK nori iki 2050 metų pasiekti anglies dioksido poveikio neutralumą, o tuometinis ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) per pernai Glazge vykusią Jungtinių Tautų klimato konferenciją COP26 pažadėjo paversti šalį vėjo energijos „Saudo Arabija“.

Jungtinės Karalystės energetikos modelis per kelerius pastaruosius metus pastebimai pakito: dar 2013 metais 20 proc. suvartotos energijos buvo pagaminti deginant anglis, o 2020 metais ši dalis sudarė tik 3 procentus.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai