Lapkričio 15, 2022
JK statys 5 naujus karinius laivus „padidėjusios Rusijos grėsmės akivaizdoje“

Jungtinė Karalystė išleis 4,2 mlrd. svarų sterlingų (4,8 mlrd. eurų) penkiems naujiems karinio jūrų laivyno laivams, kad sustiprintų saugumą „padidėjusios Rusijos grėsmės akivaizdoje“, antradienį Dauningo gatvės pareiškime sakė ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas).

„Jungtinė Karalystė ir sąjungininkės imasi veiksmų, kad sustiprintų savo saugumą didėjančios Rusijos grėsmės akivaizdoje“, – sakoma pareiškime.

„Dėl Rusijos veiksmų kyla pavojus mums visiems. Suteikdami Ukrainos žmonėms reikalingą paramą, taip pat pasitelkiame plačią ir gilią Jungtinės Karalystės patirtį, kad apsaugotume save ir savo sąjungininkus. Tai apima ir naujos kartos britiškų karinių laivų statybas“, – pridūrė R. Sunakas.

Šios išlaidos yra kitas programos, pagal kurią jau statomi trys laivai, etapas, o visos aštuonios fregatos turėtų būti baigtos statyti iki 4-o dešimtmečio vidurio, sakoma pranešime.

Šis pranešimas buvo paskelbtas R. Sunakui viešint Balyje, Indonezijoje, kur vyksta Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimas, kuriame, kaip tikimasi, bus daromas spaudimas Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą.

Prezidentas Vladimiras Putinas į susitikimą neatvyko, vietoj savęs atsiuntęs savo užsienio reikalų ministrą, tačiau Dauningo gatvė teigė, kad R. Sunakas ir jo sąjungininkai kalbės apie tai, kad Rusijos vadovas „beatodairiškai nepaiso žmogaus teisių, ir pabrėš, kad Rusijos vaidmuo tarptautinėje sistemoje niekada nebus normalizuotas, kol tęsiasi karas Ukrainoje“.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai