Lapkričio 22, 2022
JK skolinimąsi praėjusį mėnesį augino brangios paramos priemonės

Didžiosios Britanijos valstybės skolinimasis praėjusį mėnesį išaugo dėl brangių paramos priemonių energetinės krizės akivaizdoje ir sparčiai augančios infliacijos, rodo antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

Nacionalinio statistikos biuro (ONS) pranešime teigiama, kad viešojo sektoriaus grynasis skolinimasis spalį pasiekė 13,5 mlrd. svarų (16 mlrd. JAV dolerių), palyginti su 9,2 mlrd. svarų prieš metais anksčiau. 

„Spalio mėnesio didelis skolinimosi rodiklis iš esmės yra vyriausybės sprendimo apsaugoti namų ūkius nuo energijos kainų šuolio pasekmė“, – pažymėjo tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Pantheon Macro“ vyriausiasis JK ekonomistas Samuelis Tombsas. 

Vyriausybė šių metų pradžioje pristatė namų ūkių rėmimo priemones, siekdama sušvelninti pragyvenimo išlaidų krizę, kainoms smarkiai pakilus po svarbios dujų tiekėjos Rusijos invazijos į Ukrainą. 

Kelių dešimtmečių aukštumas pasiekusi infliacija, kurią daugiausia lėmė itin didelės sąskaitos už energiją, taip pat išaugo palūkanų normų augimą.

„Teisinga, kad vyriausybė padidino skolinimąsi, kad paremtų milijonus įmonių ir šeimų“, – reaguodamas į duomenis sakė finansų ministras Jeremy Huntas (Džeremis Huntas). 

„Tačiau norint kovoti su infliacija ir užtikrinti ilgalaikiam augimui reikalingą ekonominį stabilumą, labai svarbu grąžinti viešuosius finansus į tvaresnį kelią“, – pridūrė jis.

Praėjusią savaitę J. Huntas pristatė naują biudžetą, apimantį mokesčių didinimą ir taupymo priemones.

ONS pridūrė, kad bendra viešoji skola spalį išaugo iki beveik 2,46 trln. svarų arba 97,5 proc. bendrojo vidaus produkto BVP. 

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai