Liepos 7, 2021
JK rengiasi ribojamųjų priemonių švelninimui, nepaisydama augančio atvejų skaičiaus

JK antradienį paskelbė planus toliau švelninti ribojamąsias priemones, nepaisant perspėjimo, kad kasdienis naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius gali išaugti daugiau nei trigubai ir pasiekti 100 tūkstančių.

Nuo rugpjūčio 16 dienos Anglijoje suaugusiems gyventojams, kurie yra gavę abi vakcinos nuo koronaviruso dozes, nebereikės izoliuotis artimo kontakto su užsikrėtusiu asmeniu atveju, pranešė sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas).

Vietoj to jiems reikės atlikti tyrimą ir izoliuotis tik tuo atveju, jei atsakymas bus teigiamas, pažymėjo jis parlamentui.

Tos pačios taisyklės bus taikomos jaunesniems nei 18 metų asmenims, kurie dar nėra skiepijami Didžiojoje Britanijoje, pridūrė S. Javidas. Taisyklės įsigalios prieš grįžtant į mokyklą rugsėjo mėnesį.

Sveikatos apsaugos ministras pranešė atnaujintą informaciją parlamentarams praėjus dienai, kai ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) paskelbė planus nuo liepos 19 dienos panaikinti daugumą koronaviruso apribojimų Anglijoje, įskaitant reikalavimus dėvėti veido kaukes ir laikytis socialinio atstumo, ragindamas žmones patiems išlikti atsargiems, neverčiamiems įstatymų.

Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija pačios sprendžia dėl sveikatos apsaugos politikos ir juda kiek lėčiau.

Iš pradžių B. Johnsonas siekė visiško ribojamųjų priemonių atšaukimo nuo birželio 21 dienos, tačiau buvo priverstas nukelti datą pradėjus plisti koronaviruso delta atmainai.

Šiai atmainai dabar priskiriami beveik visi nauji COVID-19 atvejai Didžiojoje Britanijoje, o dienos infekcijų lygis pastarosiomis dienomis išaugo iki beveik 30 tūkstančių.

S. Javido teigimu, tikėtina, kad iki liepos 19 dienos šis skaičius pasieks 50 tūkst. per dieną, o vėliau vasarą – ir 100 tūkst. atvejų per dieną.

Visgi skiepijimo kampanija „susilpnino“ santykį su hospitalizavimu ir mirtimis, pabrėžė jis parlamentarams sakydamas, kad skiepai yra „mūsų gynybos siena“.

Remiantis Nacionalinės sveikatos tarnybos duomenimis, daugiau nei 86 proc. JK suaugusiųjų yra paskiepyti bent viena vakcinų nuo COVID-19 doze, o 64 proc. yra visiškai paskiepyti.

BNS inf.

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai