Vasario 19, 2021
JK princas Harry neteks visų garbės titulų

Britų princas Harry (Haris) atsisakys savo karinių garbės paskyrimų ir globėjo titulų, patvirtinęs karalienei Elizabeth II (Elzbietai II), kad jis su žmona Meghan Markle (Megan Markl) negrįš kaip „dirbantys“ karališkieji asmenys, penktadienį paskelbė Bakingamo rūmai.

Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė prieš metus supurtė britų monarchiją atsitraukę nuo svarbiausių karališkosios šeimos narių pareigų. Sutuoktiniai pradėjo naują gyvenimą už Atlanto, apimantį kelias komercines įmones, ir įsikūrė Kalifornijoje.

Pagal pradines jų pasitraukimo sąlygas, suderėtas per skubų susitikimą su karaliene 2020 metų pradžioje, Harry sutiko po metų persvarstyti savo ir žmonos sprendimą.

„Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė patvirtino Jos Didenybei karalienei, kad negrįš kaip dirbantys karališkosios šeimos nariai, – sakoma Bakingamo rūmų pranešime. – Karalienė... patvirtino, kad atsitraukiant nuo karališkosios šeimos darbų neįmanoma toliau vykdyti įsipareigojimų ir pareigų, susijusių su viešosios tarnybos gyvenimu.“

„Todėl kunigaikščio ir kunigaikštienės turimi kariniai garbės paskyrimai ir karališkųjų globėjų titulai bus sugrąžinti Jos Didenybei, o vėliau perskirstyti dirbantiems karališkosios šeimos nariams“, – nurodė rūmai.

Princas Harry, buvęs kariškis, turi kelis karinius garbės titulus, taip pat Sandraugos postų ir kitų globėjo titulų.

Meghan taip pat buvo suteikti keli garbės vaidmenys po jos ir princo pasakiškų vestuvių Vindzoro pilyje 2018 metų gegužę.

Pora, kuriai turi gimti antras vaikas, turi duoti interviu apie savo asmeninį gyvenimą JAV pokalbių laidų vedėjai Oprah Winfrey (Oprai Vinfri).

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai