Sausio 13, 2022
JK princas Andrew atsisako karinių ir labdaros pareigų

Britų karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) antrasis sūnus princas Andrew (Endrius), kuriam JAV iškelta civilinė byla dėl lytinės prievartos, atsisakė garbingų karinių ir labdaros pareigų, ketvirtadienį pranešė Bakingamo rūmai.

„Karalienei pritarus ir sutikus, Jorko kunigaikščio karinės rolės ir karališkosios labdaros pareigos buvo grąžintos karalienei“, – nurodoma rūmų pareiškime.

„Jorko kunigaikštis ir toliau nesiims jokių viešųjų pareigų ir ginsis šioje byloje kaip privatus pilietis“, – priduriama jame.

Toks pareiškimas pasirodė JAV teisėjui trečiadienį atmetus Britanijos princo Andrew prašymą atmesti bylą dėl lytinės prievartos ir atvėrus kelią ją nagrinėti.

Niujorko teisėjo Lewiso Kaplano (Liujiso Kaplano) nutarime sakoma, kad Andrew raginimas atmesti civilinį ieškinį, pateiktą kaltintojos Virginios Giuffre (Virdžinijos Džufrė), buvo „visais atžvilgiais atmestas“.

V. Giuffre tvirtina, jog nešlovę užsitraukęs velionis finansininkas Jeffrey Epsteinas (Džefris Epsteinas) vertė ją lytiškai santykiauti su savo turtingais ir įtakingais pažįstamais, įskaitant Andrew. Pastarasis tokius kaltinimus kategoriškai neigia.

Andrew advokatai praeitą savaitę paragino L. Kaplaną atmesti šį ieškinį, kai buvo paviešintas buvęs konfidencialus 2009 metų susitarimas tarp V. Giuffre ir J. Epsteino.

Princo advokatas Andrew Brettleris (Endrius Bretleris) tvirtino, kad V. Giuffre „atsižadėjo savo teisių“ paduoti į teismą kitus asmenis, siejamus su J. Epsteino numanomais lytiniais nusikaltimais.

Tačiau L. Kaplanas sakė, kad susitarime „apstu problemiškų formuluočių ir dviprasmybių“.

„Šalys išdėstė mažiausiai dvi pagrįstas kritiškai svarbių teiginių interpretacijas. Taigi, susitarimas yra dviprasmiškas“, – rašo teisėjas.

Niujorko teismo paviešintas susitarimas rodo, kad V. Giuffre 2009 metais Floridoje sutiko atsiimti J. Epsteinui iškeltą civilinį ieškinį už 500 tūkst. JAV dolerių (440 tūkst. eurų).

Susitarime yra nuostata, skirta apsaugoti „kitus potencialius atsakovus“ nuo ieškinių, susijusių su įtariamu lytiniu išnaudojimu, už kurį atsakingas prieš pustrečių metų kalėjime nusižudęs J. Epsteinas.

Pernai V. Giuffre padavė princą į teismą, siekdama gauti neatskleidžiamo dydžio kompensaciją už tai, kad šis esą ją žagino, kai ji buvo 17-os – nepilnametė pagal Amerikos įstatymus.

61 metų britų karališkosios šeimos nariui baudžiamieji kaltinimai nepareikšti.

V. Giuffre teigimu, ji turėjo lytinių santykių su Andrew J. Epsteino namuose Niujorke, taip pat finansininko privačioje saloje JAV Mergelių salose.

Ji tvirtina patyrusi lytinį smurtą ir J. Epsteino buvusios partnerės britės Ghislaine Maxwell (Gislen Maksvel) namuose Londone. Pastaroji praėjusį mėnesį buvo pripažinta kalta dėl prekybos nepilnamečiais seksualinio išnaudojimo tikslais.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai