Gruodžio 12, 2021
JK premjero biuras šiemet Kalėdų vakarėlio nerengs

Londono Dauningo gatvė šiemet kalėdinio vakarėlio nerengs, penktadienį pranešė Jungtinės Karalystės premjero atstovas, Borisui Johnsonui (Borisui Džonsonui) sulaukus visuomenės pasipiktinimo po pranešimų, esą pernai premjero biuro darbuotojai pažeidė galiojusias taisykles.

„Tokių planų 10-ame numeryje nėra“,  – pareiškė atstovas, paminėdamas 10-uoju numeriu pažymėtą JK premjero rezidenciją Dauningo gatvėje. 

Šį sprendimą jis susiejo su trečiadienį B. Johnsono padarytu pranešimu, kad siekdama suvaržyti naujos koronaviruso atmainos omikron plitimą Anglija griežtina epidemiologinius reikalavimus. 

„Manau, kad mes aiškiai viską paaiškinome apie padėtį dėl omikron atmainos. Suprantama, kad šiuo metu tai užima daug laiko“, – kalbėjo atstovas.

Kita vertus, tą patį trečiadienį B. Jonhsonas išreiškė viltį, kad žmonės rengs kalėdinius vakarėlius ir kitus šventinius renginius, pavyzdžiui, vaikų kalėdinius vaidinimus, neužmiršdami laikytis atsargumo priemonių.

Nuo pirmadienio Anglijos gyventojų yra prašoma, esant galimybei, dirbti iš namų. Daugelis įmonių atšaukė anksčiau numatytus šventinius vakarėlius, tuo suduodamos smūgį maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikiantiems restoranams ir viešbučiams.

B. Johnsonas patiria spaudimą žiniasklaidoje pasirodžius pranešimų, kad Dauningo gatvės biuro darbuotojai pernai surengė kalėdinį vakarėlį, nors tuo metu socialinių susibūrimų dalyvių skaičius Londone buvo ribojamas, buvo draudžiama bendrauti žmonėms iš skirtingų namų ūkių.  

Būta daugybė pranešimų, kad praėjusių metų gruodžio 18 dieną Dauningo gatvėje vykusiame vakarėlyje darbuotojai žaidė žaidimus, keitėsi dovanomis ir klausė tuometinio B. Johnsono ryšių su visuomene vadovo Jacko Doyle'o (Džeko Doilo) kalbos.

Kitą dieną B. Johnsonas paskelbė reikalavimą sostinės ir pietryčių Anglijos gyventojams „likti namuose“, tad milijonai britų turėjo atšaukti savo Kalėdų planus, susitikimus su šeima ir draugais.

B. Johnsonas parlamente sakė, kad, jo nuomone, jokios taisyklės nebuvo pažeistos, ir įsakė šiuo klausimu atlikti tyrimą.

Tačiau B. Johnsono buvusi atstovė spaudai atsistatydino, kai pasirodė filmuota medžiaga, kurioje ji matyti netrukus po vakarėlio besijuokianti per spaudos konferencijos repeticiją, bandydama kaip nors pasiaiškinti dėl to renginio.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai