Kovo 28, 2021
JK premjeras pasmerkė naujus neramumus Anglijos mieste Bristolyje

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) šeštadienį pasmerkė „gėdingus išpuolius“ prieš pareigūnus pietvakarių Anglijos mieste Bristolyje, kur jau trečią vakarą per protestus prieš naują įstatymą, suteikiantį daugiau galių policijai, prasiveržė smurtas.   

Penktadienio vakarą Bristolio policija už „smurtinį elgesį“ protesto metu sulaikė 10 žmonių. Iš viso protestuotojų skaičius, nepaisant dėl koronaviruso pandemijos įvesto susibūrimų draudimo, išaugo iki tūkstančio.   

Praėjusį sekmadienį ir antradienį įvykusios demonstracijos taip pat peraugo į protestuotojų ir teisėsaugininkų susirėmimus.

Protestuotojai reikalauja atšaukti įstatymą, kuris, kritikų teigimu, smarkiai riboja teisę taikiai protestuoti. 

„Praėjusią naktį Bristolyje įvyko gėdingų išpuolių prieš policijos pareigūnus“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė B. Johnsonas.

Pasak premjero, „ketinimų smurtauti ir padaryti žalos turtui turinti minia“ mėtė į pareigūnus „plytas, butelius ir pirotechnikos užtaisus“. 

„Visapusiškai palaikau policiją ir miestą“, – pabrėžė jis.

Protestuotojai Bristolyje apkaltino policiją pertekliniu jėgos naudojimu. Penktadienį jie šaipėsi iš vietos policijos, kuri buvo priversta prisipažinti klaidingai paskelbusi, kad kai kurie pareigūnai praėjusį sekmadienį patyrė kaulų lūžių.

Judėjimo, pasivadinusio „Nužudyk įstatymą“ (angl. Kill the Bill), protestai vėliau šeštadienį planuojami Mančesteryje, Notingame, Šefilde ir kituose Didžiosios Britanijos miestuose. Policija įspėjo žmones laikytis koronaviruso suvaržymų.  

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai