Vasario 22, 2021
JK premjeras ketina užbaigti karantiną: netrukus bus atidaromos mokyklos, leidžiama piknikauti lauke
© Foto: Unsplash @ianthompson.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pirmadienį ketina imtis švelninti Anglijoje dėl koronaviruso įvestą trečią ir, kaip jis tikisi, paskutinį karantiną, pagreitį įgaunančiai nacionalinei skiepijimo programai mažinant spaudimą apkrautoms ligonėms.

Savo pareiškimu parlamentui B. Johnsonas turėtų patvirtinti, kad kovo 8 dieną bus atidaromos visos Anglijos mokyklos. Tai būtų pirmas svarbus žingsnis grąžinant gyvenimą į normalias vėžes, praėjus beveik metams nuo pirmojo karantino įvedimo. Kovo pabaigoje planuojama leisti lauke susitikti daugiau nei 6 asmenų grupėms, drauge sportuoti ar piknikauti. Tačiau, kaip rašo anglų spauda, nebūtinų prekių pardotuvės, grožio salonams, barams, dar teks palaukti. JK premjero pranešimo apie karantino švelninimą laukiama šįvakarą.

Konservatorių ministras pirmininkas, kritikų teigimu, per vėlai ėmęsis veiksmų ir per anksti sušvelninęs suvaržymus praėjusių metų pradžioje, žada išdėstyti „atsargų, bet negrįžtamą“ planą, leisiantį ateityje išvengti uždarymo priemonių.

„Šiandien pristatysiu veiksmų planą, leisiantį apdairiai išvesti mus iš griežto karantino“, – cituojamas B. Johnsonas Dauningo gatvės pareiškime, išplatintame premjeru ruošiantis vėliau pirmadienį pasakyti kalbą Bendruomenių Rūmuose ir sudalyvauti spaudos konferencijoje.

„Mūsų prioritetas visada buvo sugrąžinti vaikus į mokyklą, nes tai, kaip žinome, yra labai svarbu jų ugdymui, psichinei ir fizinei gerovei. Taip pat pirmenybę teiksime būdams, kaip žmonės galėtų saugiai susitikti su artimaisiais“, – pridūrė vyriausybės vadovas.

Daugiau nei 120 tūkst. koronaviruso aukų užfiksavusi Didžioji Britanija yra viena labiausiai pandemijos paveiktų šalių.

JK gruodį tapo pirmąja pasaulio valstybe, pradėjusia masinę skiepijimo kampaniją. Tačiau vėl pradėjus pablogėjus epidemiologinei padėčiai, Britanijai, per Kalėdas sušvelninusiais suvaržymus, sausio pradžioje teko vėl įsivesti karantiną.

Lig šiol bent viena vakcinos doze yra paskiepyti daugiau nei 17 mln. britų – apie trečdalis visų suaugusių gyventojų.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai