Liepos 27, 2022
JK prasidėjo dar vienas geležinkelių tinklo darbuotojų streikas

Didžiojoje Britanijoje maždaug 40 tūkst. geležinkelių darbuotojų trečiadienį dalyvauja streike, praėjus mėnesiui po didžiausio streiko per 30 metų, JK susiduriant su giliausia per pastaruosius dešimtmečius pragyvenimo išlaidų krize.

Dėl streiko, surengto darbuotojams reikalaujant didesnio darbo užmokesčio ir geresnių darbo sąlygų, visoje šalyje geležinkelių tinklas praktiškai sustojo, nes važiuoja tik kas penktas traukinys. Tai sukėlė didelių trikdžių piko valandomis tarp keliaujančiųjų į darbą ir atgal, o daugelis gyventojų tiesiog liko namuose.

Infliacijai pasiekus aukščiausią lygį per keturis dešimtmečius ir, regis, padėčiai galint dar labiau blogėti, pragyvenimo išlaidų krizė kelia didžiulį iššūkį užsienio reikalų sekretorei Lizai Truss (Lizai Tras) ir buvusiam finansų ministrui Rishi Sunakui (Riši Sunakui), kurie susigrums dėl galimybės premjero poste pakeisti Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną).

Londono metro traukiniai ir autobusai važiavo kaip įprasta, tačiau „Eurostar“ sumažino Lamanšo tunelį kertančių traukinių skaičių, nors vežėjos darbuotojai ir neprisijungė prie streiko.

RMT geležinkelių darbuotojų profsąjungos generalinis sekretorius Mickas Lynchas (Maikas Linčas) pareiškė, kad streikai yra būtini, nes atlyginimų augimas atsilieka nuo infliacijos JK, kuri šiuo metu siekia 9,4 proc. ir toliau auga.

„Network Rail“ nepagerino savo ankstesnio atlyginimo pasiūlymo, o traukinių bendrovės mums nepasiūlė nieko naujo“, – teigė jis.

Praėjusį mėnesį RMT surengė trijų dienų streiką, taip pat praktiškai paralyžiavusį geležinkelių tinklą.

„Vyriausybė turi nutraukti savo kišimąsi į šį ginčą, kad darbdaviai galėtų susitarti su mumis derybomis“, – paragino M. Lynchas.

Savo ruožtu vyriausybė paragino profsąjungų vadovus ir geležinkelių operatores išspręsti ginčą.

Tikimasi, kad susisiekimo paslaugos bus atnaujintos ankstyvą ketvirtadienio rytą.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai