Balandžio 6, 2021
JK pirmadienį paskelbs tarptautinių kelionių atnaujinimo planą

Didžioji Britanija pirmadienį paskelbs tarptautinių kelionių atnaujinimo planą, naudodama „šviesoforų“ sistemą, palaipsniui švelnindama ribojamąsias priemones.

Artėjant vasaros sezonui, Jungtinė Karalystė (JK) nustatė preliminarią gegužės 17 dienos datą užsienio kelionių atnaujinimui, kurios šiuo metu yra draudžiamos, išskyrus dėl svarių priežasčių.

Kelionių kryptys bus reitinguojamos žalios, gintaro ar raudonos spalvomis priklausomai nuo viruso rizikos, vėlyvą šeštadienį pranešė Dauningo gatvė, o vyriausybė pirmadienį pateiks daugiau informacijos.

„Darome viską, kad galėtume vėl atidaryti savo šalį <...> kuo saugiau“, – teigė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas).

Vyriausybė teigė, kad naujoji sistema „padės užtikrinti, jog JK skiepijimo kampanijai nekiltų pavojaus, ir pateiks aiškias rekomendacijas keliautojams“.

Žmonės, vykstantys į mažos rizikos „žalias“ šalis, prieš kelionę ir po jų tiesiog atliks viruso testą, pranešė vyriausybė.

Tuo tarpu keliaujantys gintaro spalvos ar raudonąsias šalis vėliau turės izoliuotis arba laikytis karantino.

Sveikatos apsaugos ministras Edwardas Argaras (Edvardas Argaras) teigė, kad atsižvelgiant į tai, jog Europos žemyne ​​didėja COVID-19 atvejų skaičius, Didžioji Britanija turės būti „labai atsargi“.

„Vienas iš dalykų, kurio mes nenorime išvysti, kad, ir kaip sėkmingai vykdoma vakcinavimo programa, tai yra naujų atmainų plitimas arba rizika, kad į šią šalį bus atvežtos naujos atmainos“, – teigė jis.

Šiuo metu žmonės, atvykstantys į JK iš užsienio, privalo savarankiškai izoliuotis 10 dienų.

Didžiosios Britanijos piliečiams, atvykstantiems iš draudžiamų didelės rizikos šalių, grės karantinas vyriausybės patvirtintuose viešbučiuose.

Vyriausybė paragino žmones nerezervuoti kelionių vasaros atostogoms, sakydama, kad „per anksti numatyti“, kurios šalys bus laikomos saugiomis.

BNS inf.

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai