Liepos 15, 2022
JK pirmą kartą paskelbtas „raudonasis“ perspėjimas dėl didelio karščio

Jungtinės Karalystės meteorologijos agentūra penktadienį pirmą kartą istorijoje paskelbė „raudonąjį“ įspėjimą dėl ypatingų karščių, prognozuodama, kad oro temperatūra kitą savaitę pasieks rekordinę 40 laipsnių pagal Celsijų ribą.

„Kitos savaitės pradžioje tikėtina išskirtinė, galbūt rekordinė temperatūra“, – pranešė tarnybos vyriausiasis meteorologas Paulas Gundersenas (Polas Gundersenas).

Sinoptikų duomenimis, yra 50 proc. tikimybė, kad pirmadienį arba antradienį termometrai pirmą kartą pakils virš 40 laipsnių pagal Celsijų žymos. Be to, prognozuojama 80 proc. tikimybė, kad bus viršytas ankstesnis, 2019 metais šalyje fiksuotas rekordas – 38,7 laipsnio pagal Celsijų oro temperatūra.

„Naktys irgi tikriausiai bus itin šiltos, ypač miestuose“, – nurodė P. Gundersenas.

„Dėl to tikėtinas plataus masto poveikis žmonėms ir infrastruktūrai. Toks karštis gali turėti neigiamą poveikį sveikatai“, – pridūrė jis.

„Raudonasis“ įspėjimas skelbiamas, kai „labai tikėtina, kad kils pavojus gyvybei, bus smarkiai trikdomos kelionės, energijos tiekimas ir galbūt bus padaryta didelė žala turtui bei infrastruktūrai“.

Įspėjimas galios ateinantį pirmadienį ir antradienį centrinėje, šiaurinėje, rytinėje bei pietrytinėje Anglijos dalyse.

Pasak Meteorologijos tarnybos, nors „ekstremalių karščio reiškinių pasitaiko dėl natūralių klimato svyravimų“, jų padažnėjimas pastaraisiais dešimtmečiais „aiškiai susijęs su stebimu planetos atšilimu ir gali būti siejamas su žmogaus veikla“.

Britanijos ligoninės jau perspėjo, kad dėl karščių padaugės pacientų, o traukinių operatoriai pranešė keleiviams, kad gali tekti atšaukti kai kuriuos reisus.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai