Rugsėjo 13, 2021
JK nutraukė sutartį su „Valneva“ dėl vakcinos nuo COVID-19 tiekimo

Prancūzijos ir Austrijos biotechnologijų laboratorija „Valneva“ pirmadienį pranešė, kad Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė nutraukė sutartį dėl jos kuriamos vakcinos nuo COVID-19 tiekimo. 

Didžioji Britanija buvo užsisakiusi 100 mln. vakcinos dozių 2021–2022 metams ir tai kol kas buvo vienintelis gamyklą Škotijoje turinčios „Valvena“ užsakymas.

JK „teigia, kad bendrovė pažeidžia savo įsipareigojimus pagal tiekimo susitarimą, tačiau bendrovė atkakliai tai neigia“, nurodoma „Valneva“ paskelbtame pranešime.

JK vyriausybė šio savo sprendimo kol kas nekomentavo.

„Valneva“ vakcina VLA2001 pagrįsta inaktyvuotų virusų technologija, o ne informacinės ribonukleino rūgšties (iRNR) metodu, kurį pasitelkė „Moderna“ ar „Pfizer“ su „BioNTech“.

Rugpjūčio pabaigoje laboratorija nurodė, kad, remdamasi klinikinių tyrimų 1-ojo ir 2-oio etapų rezultatais, ji tikisi, kad vakcinos efektyvumas viršys 80 procentų.

Pirmadienį „Valneva“ nurodė, jog sutartyje yra numatyta JK vyriausybės teisė ją nutraukti, ir pridūrė, kad „iš JK vyriausybės“ gavo „pranešimą apie sutarties nutraukimą“.

„Valneva“ nenuilstamai dirbo ir dėjo visas pastangas siekdama vykdyti sutartį su JK vyriausybe, – rašoma bendrovės paskelbtame pranešime. – „Valneva“ tebėra įsipareigojusi sukurti VLA2001 ir dės dar daugiau pastangų bendradarbiaudama su kitais galimais užsakovais, siekdama užtikrinti, kad jos inaktyvuotą vakciną būtų galima naudoti kovoje su pandemija.“

“Valneva“ taip pat nurodė, kad klinikinių tyrimų 3-ojo etapo rezultatai turėtų būti gauti ketvirtojo ketvirčio pradžioje. Bendrovė tikisi, kad pradinis leidimas naudoti VLA2001 JK galėtų būti suteiktas 2021 metų pabaigoje.

Iki paskelbimo apie nutraukiamą sutartį su „Valneva“, JK vyriausybė iš įvairių bendrovių buvo užsisakiusi daugiau kaip 535 mln. vakcinų nuo koronaviruso dozių.

BNS inf.

Raktažodžiai: NaujienosAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai