Spalio 19, 2022
JK metų infliacija vėl perkopė 10 proc. lygį

Didžiojoje Britanijoje metų infliacija rugsėjį vėl šoktelėjo aukščiau 10 proc. dėl smarkiai išaugusių maisto kainų, rodo trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys, šaliai susiduriant su pragyvenimo išlaidų krize. 

Vartotojų kainų indeksas (VKI) pasiekė 10,1 proc. per metus, palyginti su 9,9 proc. rodikliu rugpjūčio mėnesį, sakoma Nacionalinės statistikos tarnybos (ONS) pranešime.

Rugsėjo mėnesio infliacijos rodiklis sutapo su liepą fiksuotu lygiu ir yra didžiausias per 40 metų, o tarp jį didinusių veiksnių buvo ir ​​didelės sąskaitos už energiją. 

„Suprantu, kad šeimos visoje šalyje susiduria su augančiomis kainomis ir didesnėmis sąskaitomis už energiją“, – atskirame pranešime teigė naujasis Didžiosios Britanijos finansų ministras Jeremy Huntas (Džeremis Huntas). 

„Ši vyriausybė pirmenybę teiks pagalbai labiausiai pažeidžiamiems asmenims, tuo pat metu užtikrindama didesnį ekonominį stabilumą ir skatindama ilgalaikį augimą, kuris padės visiems“, – pridūrė jis.

Šalies vyriausybę sukrėtė chaosas rinkose, kilęs paskelbus biudžetą, kuriame buvo numatyta surinkti mažiau mokesčių.

Nuo to laiko dauguma paskelbtųjų priemonių buvo atšauktos, o ministrė pirmininkė Liz Truss (Liz Tras) yra priversta kovoti dėl savo posto. 

Kilus kritikos bangai dėl biudžeto, L. Truss atleido J. Hunto pirmtaką Kwasi Kwartengą (Kvazį Kvartengą), pareigas ėjusį mažiau nei šešias savaites.

Analitikų teigimu, trečiadienio duomenys privers Anglijos banką toliau didinti bazinę palūkanų normą spartesniais tempais.

„Capital Economics“ pažymėjo, jog centrinis bankas kitame posėdyje lapkričio mėnesį gali padidinti savo palūkanų normą net vienu procentiniu punktu iki 3,25 procento.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai