Kovo 6, 2024
JK kilo painiava dėl pirmo viešo Velso princesės renginio po jos operacijos

Jungtinėje Karalystėje kilo painiava dėl Britų armijos pranešimo, kad Velso princesė Catherine (Ketrin) dalyvaus savo šešuro karaliaus Charleso III (Karolio III) gimtadienio iškilmėse birželio 8 dieną.

Britų armija iš pradžių nurodė, kad Catherine, sosto įpėdinio Velso princo Williamo (Viljamo) sutuoktinė, padės atlikti kariuomenės apžiūrą per kasmet oficialiai monarcho gimtadienio šventei rengiamo karinio parado vieną iš dalių.

Tai būtų pirmas viešai paskelbtas jos renginys po sausį jai atliktos operacijos.

Catherine ir Williamo Kensingtono rūmai oficialiai nepatvirtino jos dalyvavimo tame renginyje, o armija vėliau pašalino šį pranešimą iš savo interneto svetainės.

Tai įvyko praėjus 24 valandoms po to, kai Catherine pirmą kartą po sausio viduryje atliktos pilvo operacijos buvo pastebėta viešumoje, rodo JAV pramogų pasaulio naujienų tinklapio TMZ paskelbtos nuotraukos.

Karalius, kuris šiuo metu gydomas nuo vėžio, turi atlikti kariuomenės apžiūrą per pagrindinį parado renginį birželio 15-ąją, rašyta armijos svetainėje.

75-erių Charlesas III antradienį surengė asmeninę audienciją finansų ministrui Jeremy Huntui (Džeremiui Hantui) prieš trečiadienį planuojamą vyriausybės oficialaus biudžeto paskelbimą.

Jungtinės Karalystės valstybės galva buvo nufotografuotas spaudžiantis ranką į Bakingamo rūmus Londono centre atvykusiam J. Huntui.

Charlesui III, kuris tapo karaliumi 2022 metų rugsėjį mirus jo motinai Elizabeth II (Elžbietai II), praėjusį mėnesį buvo diagnozuotas vėžys.

Sausio 29-ąją išrašyta iš ligoninės 42 metų Catherine sveikdama daugiausiai laiko praleidžia savo šeimos namuose Vindzore į vakarus nuo Londono, su Williamu ir jų trimis vaikais.

TMZ paskelbtose nuotraukose matyti Catherine su akiniais nuo saulės, motinos vežama automobiliu. Tinklapis teigia, kad nuotraukos buvo padarytos pirmadienį netoli Vindzoro pilies. 

Princesė pastebėta socialiniuose tinkluose sklindant sąmokslo teorijoms dėl ilgo jos nesirodymo viešumoje. Žurnalo „Majesty Magazine“ vyriausiasis redaktorius Joe Little'as (Džo Litlas) sakė, kad nuotrauka „sukėlė dar daugiau spekuliacijų“, o ne numalšino gandus.

„Tai kebli situacija, nes visi turime teisę į privatumą, kai mums blogai, – sakė jis naujienų agentūrai AFP. – Tačiau kai esi karališkosios šeimos, kuri yra gana sudėtinga ir sunkiai išlaikoma, narys, natūralu, kad visuomenė labai domisi.“

Karališkųjų asmenų trūkumas

Dėl Charleso III ir Catherine sveikatos problemų britų monarchijoje, kurios dirbančių atstovų jau ir taip sumažėję, karališkųjų pareigų daugiau ar mažiau negali eiti trys aukščiausio rango asmenys.

Pats Williamas praleido renginių, kad galėtų pasirūpinti savo šeima. Jis taip pat nedalyvavo neseniai vykusiose savo krikštatėvio, buvusio Graikijos karaliaus Konstantino II (Konstantinos II), atminimo pamaldose, priežastimi nurodydamas asmeninius reikalus. 

76-erių Charleso III žmona karalienė Camilla tapo labiausiai matoma vyresnės kartos karališkosios šeimos narių atstovė – ji laikinai perėmė daugelį viešų vyro pareigų. 

Dabar ji turi pertrauką iki kovo 11 dienos, kai, kaip tikimasi, kartu su Williamu ir kitais svarbiais karališkosios šeimos nariais dalyvaus kasmetinėse Sandraugos dienos pamaldose Vestminsterio abatijoje.

Pranešama, kad šią savaitę ji atostogauja, o tai reiškia, kad visi keturi svarbiausi karališkosios šeimos nariai šiuo metu nedirba.

41-erių Williamas praėjusį kartą viešumoje matytas ketvirtadienį, kai lankėsi Londono sinagogoje ir pasmerkė Britanijoje plintantį antisemitizmą.

Jis taip pat dalyvavo praėjusį mėnesį Londone vykusioje BAFTA kino apdovanojimų įteikimo ceremonijoje.

Catherine praėjusį kartą viešame renginyje pasirodė gruodžio 25 dieną, kai karališkoji šeima dalyvavo Kalėdų dienos pamaldose. Maždaug po trijų savaičių Velso princesė buvo paguldyta į ligoninę operacijai.

Rūmai neatskleidė konkrečių duomenų apie Catherine sveikatos problemą, tačiau žinoma, kad ji nėra susijusi su vėžiu. 

Ligoninėje ji praleido beveik dvi savaites, o Kensingtono rūmai teigė, kad ji greičiausiai grįš į viešas pareigas po Velykų. 

Princesė, kurią dauguma vadina tiesiog Kate (Keit), yra viena populiariausių britų karališkosios šeimos narių.

Ji ir Williamas ėmėsi daugiau karališkųjų pareigų, jaunesniajam karaliaus sūnui princui Harry (Hariui) su žmona Meghan (Megan) 2020 metais persikėlus į Jungtines Valstijas, o karaliaus broliui princui Andrew (Endriui) dėl draugystės su seksualiniu nusikaltėliu Jeffrey Epsteinu (Džefriu Epšteinu) iš esmės atsidūrus nuošalyje. 

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaLondonasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai