Spalio 3, 2021
JK kariuomenė nuo pirmadienio prisidės sprendžiant degalų tiekimo krizę

Jungtinės Karalystės kariuomenė nuo pirmadienio pradės gabenti kurą į šalies degalines, padėdama spręsti besivystančią krizę, kai dėl sunkvežimių vairuotojų trūkumo sutriko degalų tiekimas, o krizę dar labiau paaštrino pirkėjų panika, penktadienį pranešė vyriausybė.

„Beveik 200 kariuomenės autocisternų darbuotojų, iš jų 100 vairuotojų, bus pirmadienį pasitelkti teikti laikiną pagalbą kaip dalis vyriausybės platesnio masto veiksmų, skirtų toliau mažinti spaudimą degalinėms ir spręsti didelių krovininių transporto priemonių vairuotojų trūkumą“, – sakoma vyriausybės pranešime.

Nuo šios savaitės pradžios vairuotojai laukė ilgose eilėse prie degalinių, sparčiai tuštindami jų kuro atsargas, tvyrant didelei įtampai.

Vyriausybė sako, kad šią krizę nulėmė sunkvežimių vairuotojų stygius ir pirkėjų panikos pakurstyta beprecedentė paklausa.

Per kelias dienas degalų paklausa stabilizavosi, ir degalinių atsargos vėl pradėjo palaipsniui didėti, bet kai kuriose šalies dalyse tebejuntamas didelis stygius.

„Dėl šio sektoriaus milžiniškų pastangų per pastarąją savaitę matome tvarių ženklų, kad padėtis degalinėse lėtai gerėja“, – sakė verslo ministras Kwasi Kwartengas (Kvazis Kvartengas).

„Svarbu pabrėžti, kad JK nėra jokio nacionalinio degalų stygiaus ir kad žmonės turėtų toliau pirkti kurą kaip įprasta. Juo greičiau grįšime prie įprastų pirkimo įpročių, juo greičiau galėsime grįžti prie įprastos padėties“, – pridūrė jis.

Kariuomenės vairuotojai nuo savaitės pradžios buvo pasiruošę prireikus ateiti į pagalbą ir buvo specialiai apmokyti.

Tačiau vyriausybė jau pakeitė poziciją dėl griežtesnės imigracijos politikos po „Brexito“ ir suteikė užsieniečiams sunkvežimių vairuotojams galimybę gauti darbo vizas, kad būtų galima eliminuoti jų stygių.

Naftos bendrovės, įskaitant „Shell“, BP ir „Esso“, teigia, kad „JK naftos perdirbimo įmonėse degalų apstu“ ir tikisi, kad padėtis artimiausiu laiku normalizuosis.

Tačiau daugelyje šalies regionų degalų vis dar stinga, ir ši padėtis didina susirūpinimą dėl poveikio platesnei ekonomikai.

Kritikai kaltina vyriausybę neveiksnumu sprendžiant problemą dėl vairuotojų trūkumo. Britanijai sausį išstojo iš Europos Sąjungos daug užsieniečių vairuotojų išvyko iš Jungtinės Karalystės, o padėtį dar labiau pablogino koronaviruso pandemija.

Ši padėtis apsunkino ne vien degalų tiekimą, bet ir atvedė prie ištuštėjusių lentynų prekybos centruose, taip pat didina nuogąstavimus, kad prieš Kalėdas parduotuvėse gali pristigti maisto produktų ir žaislų.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai