Gegužės 29, 2023
JK iždo kancleris: vyriausybės prioritetas yra kova su didele infliacija

JK iždo kancleris Jeremy Huntas (Džeremis Hantas) penktadienį pabrėžė, kad konservatorių vyriausybės prioritetas yra kova su didele infliacija – net ir nuosmukio sąskaita. 

Britams susidūrus su pragyvenimo išlaidų krize, ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) pažadėjo infliaciją JK šiais metais sumažinti perpus, nors daug kas priklauso nuo centrinio banko politikos ir padėties rinkose. 

„Tai didelė užduotis, bet mes privalome ją atlikti ir atliksime, net jei dėl to prasidės recesija“, – kanalui „Sky News“ sakė J. Huntas, kalbėdamas apie R. Sunako pažadą. 

Jis pridūrė: „Galų gale infliacija yra nestabilumo šaltinis, ir jei norime turėti gerovę, jei norime, kad ekonomika augtų, <...> turime remti Anglijos banką jam priimant sunkius sprendimus.“

Anglijos bankas šį mėnesį padidino bazinę palūkanų normą iki 4,5 proc. ir tai buvo 12-as padidinimas iš eilės, taip siekiant slopinti infliaciją.

Duomenys parodė, kad balandį JK infliacija sulėtėjo iki žemiausio lygio per 13 mėnesių, bet tebesiekia 8,7 proc. lygį, nes didėjančios maisto kainos atsvėrė mažesnes energijos sąnaudas. 

Infliacijos lygis vis dar daugiau nei keturis kartus viršija oficialų Anglijos banko 2 proc. tikslinį lygį.

Pagrindinė infliacija, kurią taip pat atidžiai stebi centrinis bankas ir kuri neapima nepastovių energijos ir maisto kainų, paspartėjo iki 6,8 proc., arba aukščiausio lygio nuo 1992-ųjų.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai