Lapkričio 30, 2021
JK išplėtė skiepijimo stiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze programos apimtis

Jungtinėje Karalystėje visi pilnamečiai asmenys galės pasiskiepyti stiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze, pirmadienį pranešė vyriausybei patariantis ekspertų komitetas, augant nerimui dėl naujosios pandeminio koronaviruso atmainos plitimo.

Šis žingsnis, kuriam pritarė sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas), žengtas vyriausybei pareiškus, kad reikia greitai reaguoti į naująją Pietų Afrikoje nustatytą viruso atmainą.

„Mes patariame išplėsti skiepijimo stiprinamąja doze programą, įtraukiant 18–39 metų suaugusius gyventojus“, – pranešė Jungtinio vakcinacijos ir imunizacijos komiteto (JCVI) pirmininkas profesorius Wei Shen Limas (Vei Šen Limas).

Iki šiol stiprinamąja vakcinos doze buvo skiepijami 40 metų ir vyresni gyventojai, praėjus ne mažiau nei šešiems mėnesiams po antrosios skiepo dozės.

Tačiau šis laikotarpis dabar bus sutrumpintas iki trijų mėnesių, kartu programa bus išplėsta įtraukiant visus pilnamečius asmenis, bet pirmenybė bus teikiama vyresnio amžiaus žmonėms.

Nuo praėjusios savaitės Londonas uždraudė keliones iš 10 pietinių Afrikos šalių, įskaitant Pietų Afrikos Respubliką, siekdamas suvaldyti omikron atmainos plitimą.

Be to, buvo sugrąžintas privalomas testavimasis keliautojams, privalomas kaukių dėvėjimas parduotuvėse ir viešajame transporte Anglijoje, taip pat reikalavimas izoliuotis po kontakto su užsikrėtusiuoju.

JCVI pritarė vyriausybės pasiūlymui išplėsti skiepijimą „Moderna“ arba „Pfizer-BioNTech“ vakcinų trečiąja doze, kad per trumpesnį laiką būtų paskiepijama kuo daugiau žmonių.

Britanija yra viena iš kelių šalių, kurios paskelbė nustačiusios naujos COVID-19 atmainos atvejų savo teritorijoje. Apie naujus atvejus taip pat pranešė Vokietija, Italija ir Nyderlandai.

Pirmadienį Škotijoje buvo nustatyti šeši užsikrėtimo naujuoju omikron variantu atvejai, du iš jų didžiausiame Glazgo mieste. Dar penki atvejai buvo patvirtinti Anglijoje, sakė S. Javidas parlamente.

„Mes manome, kad artimiausiomis dienomis šių atvejų daugės“, – pridūrė jis. 

„Vakcinų ir viruso lenktynėse naujoji viruso atmaina virusui davė papildomas kojas“, – sakė jis parlamentarams.

„Todėl mūsų strategija yra laimėti laiko ir sustiprinti savo gynybą“, – sakė jis, kalbėdamas apie išplečiamą skiepijimo trečiąja doze programą.

Jungtinė Karalystė, šiuo metu pirmininkaujanti Didžiajam septynetui (G-7), pirmadienį surengė neeilinį sveikatos ministrų susitikimą sveikatos krizei aptarti.

Bendrame ministrų pareiškime sakoma, kad omikron atmaina yra labai užkrečiama, todėl reikia imtis „skubių veiksmų“.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusCovidAnglijaOmikron

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai