Gegužės 1, 2023
JK įsipareigoja toliau teikti pagalbą Sudane įstrigusiems šalies piliečiams

Jungtinė Karalystė sekmadienį įsipareigojo toliau teikti pagalbą Sudane įstrigusiems savo piliečiams, teigdama, kad šiuo metu sąlygos tęsti evakuaciją yra pernelyg pavojingos.

Paskutinis Karališkųjų oro pajėgų (RAF) lėktuvas iš aerodromo į šiaurę nuo Chartumo išskrido vėlų šeštadienio vakarą. Teigiama, kad nuo šios savaitės pradžios buvo evakuoti 1 888 britai ir jų šeimos nariai. 

„Mūsų vykdyta evakuacija yra ilgiausia ir didžiausia iš visų Vakarų valstybių“, – britų transliuotojui „Sky News“ teigė transporto sekretorius Markas Harperis. 

Jis nurodė, kad tai, jog buvo evakuoti 1 888 britai ir jų šeimos nariai, rodo gelbėjimo darbų sėkmę.

„Ir toliau teiksime konsulinę paramą iš Sudano“, – sakė M. Harperis, pažymėdamas, kad Užsienio reikalų ministerija įsteigė biurą Port Sudane tiems, kurie nori jūros keliu pasitraukti į Saudo Arabiją.

Jungtinės Karalystės vyriausybė neigia palikusi ką nors Sudane po to, kai opozicinės partijos apkaltino ją kartojant chaotiško pasitraukimo iš Afganistano klaidas.

M. Harperis pridūrė, kad praėjusią savaitę evakuacijos metu buvo apšaudytas vienas Turkijos lėktuvas. Pasak jo, tai rodo, kad jos metu pavojaus išvengti neįmanoma, todėl evakuaciją reikia vykdyti labai greitai.

„Tačiau mes aiškiai informavome Jungtinės Karalystės piliečius apie tai, kad reikia atvykti į aerodromą ir evakuotis“, – nurodė jis. 

Maždaug 2 000 Sudane gyvenančių britų užsiregistravo Užsienio reikalų ministerijos parengtame sąraše, o visi, kurie atitiko reikalavimus, iki šeštadienio ryto turėjo atvykti į aerodromą, kad jų prašymai būtų išnagrinėti ir jie galėtų išskristi paskutiniaisiais skrydžiais.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai