Sausio 5, 2022
JK griežtina užsienio investicijų kontrolės taisykles

Didžioji Britanija antradienį paskelbė naujas taisykles, kurios apsunkins užsienio įmonėms galimybes perimti šalies įmones, jei tokie perėmimai kels grėsmę nacionaliniam saugumui.

Įstatymas leis ministrams atidžiau tikrinti užsienio įmones, nustatyti sąlygas siūlomiems sandoriams arba net juos blokuoti, sakoma vyriausybės pranešime.

Užsienio investuotojai ir įmonės nuo šiol turės informuoti vyriausybę apie ketinimus perimti bet kurią JK įmonių, veikiančių jautriuose sektoriuose, verslo dalį, jei tokie perėmimai keltų pavojų nacionaliniam saugumui. Tokios įmonės gali veikti, pavyzdžiui, gynybos, energetikos ir transporto sektoriuose.

Taisyklėmis, apie kurias pirmą kartą buvo pranešta lapkritį, atnaujinami dviejų dešimtmečių senumo teisės aktai, kurie šiuo metu vertinami kaip nepakankami šiuolaikinėms grėsmėms eliminuoti.

„Nuo šiandien vyriausybė galės tikrinti ir įsikišti į tam tikrus įsigijimus, atliekamus bet kurio subjekto, įskaitant įmones ir investuotojus, kurie galėtų pakenkti JK nacionaliniam saugumui, tokiu būdu geriau reaguodama į grėsmes, su kuriomis susiduriame šiandien“, – sakoma pareiškime.

Pagal naująjį Nacionalinio saugumo ir investicijų įstatymą ministrai taip pat galės blokuoti perėmimus, jei bus pateikta melaginga ar klaidinanti informacija.

Taisyklės įsigalios atgaline data visiems sandoriams, sudarytiems nuo 2020 metų lapkričio 12 dienos.

„JK yra visame pasaulyje žinoma kaip patraukli vieta investuoti, bet mes visada aiškiai pabrėždavome, kad nedvejosime įsikišti ten, kur reikia, kad apsaugotume savo nacionalinį saugumą“, – pranešime teigė verslo ministras Kwasi Kwartengas (Kvazis Kvartengas).

„Nuo šiandien taikomas naujas investicijų tikrinimo procesas yra paprastas ir greitas, suteiksiantis investuotojams ir įmonėms tikrumo, reikalingo verslui, bei užtikrinsiantis visiems JK gyventojams ramybę, kad jų saugumas išlieka mūsų prioritetu,“ – pridūrė jis.

Teisės aktai, kuriuose įvardijama 17 strateginių sričių, įskaitant dirbtinį intelektą, branduolinę energiją, robotiką ir kosmoso pramonę, yra panašūs į tuos, kuriuos taiko ir pagrindinės JK sąjungininkės, tokios kaip Australija, Italija, Prancūzija ir JAV.

Kinijos ir JAV investicijos

Įstatymų pakeitimai įgyvendinti tuo metu, kai didėjančios Kinijos investicijos paskatino JK įstatymų leidėjus paraginti ministrą pirmininką Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną) užimti griežtesnę poziciją Pekino atžvilgiu.

Didžioji Britanija 2020 metų liepą uždraudė Kinijos technologijų milžinei „Huawei“ dalyvauti 5G tinklų diegime šalyje nerimaudama dėl duomenų saugumo bei spaudžiant Vašingtonui.

Pranešama, kad tuo tarpu JK vyriausybė artėja prie susitarimo su Prancūzijos energetikos milžine EDF, siekiant priversti Kinijos valstybinę branduolinės energetikos įmonę CGN parduoti turimą „Sizewell C“ –branduolinės energijos projekto Rytų Anglijoje – dalį.

CGN taip pat bendradarbiauja su EDF statant naują atominę elektrinę pietvakarių Anglijoje.

Atskirai JK vyriausybė praėjusiais metais nurodė ištirti tris JAV remiamus perėmimus, remdamasi nacionalinio saugumo sumetimais.

Šie perėmimai susiję su birtų lustų dizaineris gamintoja „Arm“, aviacijos dalių gamintoja „Meggitt“ ir gynybos technologijų įmone „Ultra Electronics“.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai