Gruodžio 13, 2022
JK gina karališkąją šeimą po rasinio skandalo ir dokumentinio princo Harry serialo

Jungtinės Karalystės vyriausybė sekmadienį ėmėsi ginti karališkąją šeimą po naujo skandalo dėl rasizmo ir srautinės televizijos platformoje „Netflix“ pasirodžiusio dokumentinio serialo.

Užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly (Džeimsas Kleverlis) po pastarųjų kelionių į užsienį sakė, kad pirmiausia pažiūrės „Netflix“ hitu tapusį serialą „Stranger Things“, o ne princo Harry (Hario) ir jo žmonos Meghan (Megan) pasakojimų programą šešių dalių seriale „Harry ir Meghan“ (Harry & Meghan).

Tačiau jis pabrėžė, kad nėra didesnio daugiakultūrės JK šalininko nei karalius Charlesas III (Karolis III), Harry tėvas.

„Ir manau, kad karališkosios šeimos požiūris į šią šalį atspindi šiuolaikinę šalį, kurią mes matome“, – „Sky News" sakė J. Cleverly.

„Tai mano asmeninė patirtis. Tačiau taip pat manau, kad tai mato visas pasaulis, žiūrėdamas į mus“, – pridūrė sekretorius.

Tačiau viena JK labdaros organizacija, atsidūrusi naujausio karališkosios šeimynos rasizmo skandalo centre, pareiškė, kad po incidento smurtą šeimoje patyrusių juodaodžių moterų paramos veiklą sustabdė.

„Sistah Space“ įkūrėja Ngozi Fulani (Ngozi Fulani), kuri yra britė, lapkričio 29 dieną Bakingemo rūmuose vykusiame priėmime ne kartą buvo paklausta, iš kur ji yra „iš tikrųjų“.

Po to, kai atskleidė šio pokalbio su 83 metų Susan Hussey (Sjuzan Hasi), Harry brolio princo Williamo (Viljamo) krikštamote, detales, N. Fulani sulaukė jos žodžiais „siaubingų“ rasistinių įžeidinėjimų internete.

Vėlų penktadienį paskelbtame pareiškime ji teigė, kad dėl to organizacija buvo „priversta laikinai nutraukti“ daugelį savo operacijų, kad apsaugotų klientus ir darbuotojus.

Po šio skandalo ledi Hussey atsistatydino iš rūmininkės pareigų, o princo Williamo atstovas spaudai pasmerkė šį jos tardymą kaip „nepriimtiną“.

Tačiau tai atgaivino išpuolius prieš karališkąją šeimą likus kelioms dienoms iki to, kai praėjusią savaitę Harry ir Meghan savo „Netflix“ dokumentiniame seriale išsakė naujus kaltinimus dėl rasinio šališkumo.

Redaktorius Ignas Ramanauskas, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai