Rugsėjo 12, 2022
JK ekonomika liepą ūgtelėjo 0,2 proc.

Su recesijos grėsme susidurianti Jungtinės Karalystės (JK) ekonomika liepos mėnesį atsigavo po stipraus nuosmukio ankstesnį mėnesį, parodė pirmadienį paskelbti oficialūs duomenys. 

Didžiosios Britanijos bendrasis vidaus produktas (BVP) ūgtelėjo 0,2 proc., po birželį fiksuoto 0,6 proc. susitraukimo (ONS), sakoma Nacionalinio statistikos biuro pranešime. 

Didelis birželį registruotas nuosmukis iš dalies siejamas su papildoma valstybinės šventės diena, kai buvo minimas velionės karalienės Elizabeth II (Elzbieta II) 70-ojo valdymo jubiliejus. 

Kitą pirmadienį, kai vyks karalienės laidotuvės, taip pas paskelbta nedarbo diena. 

„Silpną 0,2 proc. atsigavimą liepos mėnesį lėmė silpnas BVP birželį, iš dalies dėl to, kad per jubiliejinį ilgąjį savaitgalį buvo prarastos darbo dienos“, – pažymėjo KPMG UK vyriausiasis ekonomistas Yaelis Selfinas (Jelis Selfinas). 

„Didesnį susirūpinimą kelia tai, kad liepos mėnesio BVP išlieka mažesnis už gegužės lygį, o tai rodo, kad per pirmuosius du vasaros mėnesius ekonomika susitraukė.

Didžiojoje Britanijoje paprastai yra tik viena valstybinė šventė vasaros pradžioje, tačiau dėl jubiliejaus tokių dienų buvo dvi.

Kitą pirmadienį paskelbta nedarbo diena reiškia, kad 2022 metais ekonomikoje bus dviem nedarbo dienomis daugiau nei įprastai.

Anglijos bankas prognozuoja, kad iki metų pabaigos JK ekonomika panirs į nuosmukį dėl dešimtmečių aukštumas pasiekusios infliacijos, kurią paskatino nepaprastai didelės sąskaitos už energiją ir maistą.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai