Rugsėjo 30, 2022
JK ekonomika II ketvirtį ūgtelėjo 0,2 proc.

Didžiosios Britanijos ekonomika antrąjį ketvirtį ūgtelėjo, o ne traukėsi, kaip buvo manyta anksčiau, parodė penktadienį paskelbti duomenys, šiek tiek susilpninę nuogąstavimus dėl nuosmukio, kuriuos paskatino vyriausybės pristatytas sumažintų mokesčių biudžetas.

Bendrasis vidaus produktas (BVP) balandžio–birželio mėnesiais padidėjo 0,2 proc. (pirminiai duomenys rodė 0,1 proc. susitraukimą), sakoma Nacionalinės statistikos tarnybos pranešime (ONS), kuriame paminėtas duomenų rinkimo metodų patobulinimas. 

Naujieji duomenys reiškia, kad Didžiojoje Britanijoje nėra panirusi į recesiją, nepaisant Anglijos banko prognozių. Tuo tarpu premjerė Liz Truss (Lis Tras) įgis tvirtesnį pagrindą ginti savo prieštaringai vertinamą biudžetą, kuris šią savaitę sukėlė tikrą chaosą rinkose. 

Džiuginantys penktadienio duomenys paskelbti praėjus dviem dienoms po to, kai Anglijos bankas atliko intervenciją obligacijų rinkoje, siekdamas užkirsti kelią JK finansiniam stabilumui kylančioms grėsmėms, kai pristatytasis biudžetas sukėlė nerimą, ar vyriausybė pajėgs išpildyti prisiimtus įsipareigojimus dėl viešųjų finansų. 

„Šiandien paskelbėme geresnius BVP duomenis, parengtus panaudojus naujus metodus ir šaltinius“, – sakė ONS vyriausiasis ekonomistas Grantas Fitzneris. 

„Šie nauji skaičiai apima tikslesnius finansų sektoriaus įvertinimus ir tai, kaip per pandemiją pasikeitė sveikatos sektoriaus išlaidos“, – pridūrė jis.

Anglijos bankas kiek anksčiau šį mėnesį nurodė, kad dabartinį trečiąjį ketvirtį šalies ekonomika grimzta į recesiją. 

Techninė recesija įvyksta tada, kai fiksuojami du ketvirčiai ekonomikos nuosmukio iš eilės. 

ONS penktadienį pridūrė, kad JK ekonomika yra 0,2 procento mažesnė nei prieš pandemiją, nors statistikos agentūra anksčiau skaičiavo, kad ekonomika yra 0,6 proc. viršija 2019 metų rodiklius. 

„Geros naujienos yra tai, kad ekonomika dar nepatiria nuosmukio“, – pažymėjo „Capital Economics“ analitikas Paulas Dalesas. 

„Blogos naujienos yra tai, kad priešingai nei manyta anksčiau, ji vis dar negrįžo į priešpandeminį lygį“, – pridūrė analitikas.

Tuo tarpu penktadienį buvo patvirtinta, kad JK ekonomika smuko 11 proc. 2020 metais dėl COVID-19 pandemijos padarinių. 

2021-aisiais JK ekonomika augo 7,5 procento.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaVerslasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai