Liepos 17, 2022
JK ekonomika gegužę ūgtelėjo 0,5 proc.

Didžiosios Britanijos ekonomika gegužę ūgtelėjo, rodo trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys, kurie turėtų šiek tiek išsklaidyti baimę šalies gyventojų dėl ekonomikos sulėtėjimo, nepaisant didėjančios infliacijos ir kylančių palūkanų normų.

JK bendrasis vidaus produktas (BVP) pasistiebė 0,5 proc., teigiama Nacionalinės statistikos tarnybos (ONS) pranešime.

Duomenys paneigė analitikų prognozes, kuriuose augimas nebuvo numatytas.

Atsigavimą lėmė statybų, gamybos ir paslaugų sektorių suaktyvėjimas.

Patikslinti balandžio mėnesio duomenys parodė, kad antrąjį pavasario mėnesį ekonomika susitraukė ne 0,3 proc., kaip buvo skaičiuota anksčiau, o 0,2 procento.

„Gegužės mėnesį ekonomika atsigavo dėl augimo visuose pagrindiniuose sektoriuose“, – pažymėjo ONS ekonominės statistikos direktorius Darrenas Morganas (Darenas Morganas).

Visuomenės sveikata buvo didžiausias atsigavimo veiksnys, nes gerokai daugiau žmonių kreipėsi į savo gydytojus, nepaisant to, kad baigėsi testavimo, stebėjimo bei skiepijimo programos“, – pridūrė D. Morganas.

„Mėnuo taip pat buvo įtemptas sausuma prekes gabenantiems vežėjams. Gerai sekėsi ir kelionių agentūroms, nes paklausą augino vasaros atostogos“, – pridūrė jis.

„Po kelių sudėtingų mėnesių gamybos sektoriuje buvo stebimas augimas, o statybų sektorių skatino būsto statyba bei biurų atnaujinimo poreikis“, – pridūrė jis.

Anglijos bankas nuo gruodžio mėnesio penkis kartus padidino palūkanų normas, siekdamas sutramdyti įsibėgėjusią infliaciją, sukėlusią pragyvenimo išlaidų krizę.

JK metų infliacija gegužę išaugo iki didžiausio per keturis dešimtmečius lygio – 9,1 procento.

Skaičiuojama, kad šiais metais dėl sparčiai didėjančių energijos ir maisto kainų infliacijos augimas pasieks dviženklį skaičių.

Konsultacijų bendrovės „Capital Economics“ vyriausiasis JK ekonomistas Paulas Dalesas (Polas Deilsas) mano, kad ekonomika yra „atspari“, tačiau perspėjo dėl besitęsiančios recesijos rizikos, kurią kelia išaugusios vartotojų kainos.

„Dar per anksti daryti išvadą, kad ekonomika šį neįprastai aukštos infliacijos laikotarpį išgyvens beveik nepažeista“, – pažymėjo p. Dalesas.

„Kadangi realiosios namų ūkių disponuojamos pajamos trečiąjį ketvirtį toliau mažės, vis dar gresia recesijos rizika“, – teigė jis.

Tuo tarpu JK vyriausybė palankiai įvertino teigiamus trečiadienio duomenis.

„Visada puiku matyti augančią ekonomiką, bet aš nepasitenkinu“, – kalbėjo iždo kancleris Nadhimas Zahawi (Nadimas Zahavis).

„Žinau, kad žmonės yra susirūpinę, todėl ir toliau remiame šeimas ir ekonomikos augimą“, – pridūrė jis.

N. Zahawi yra tarp aštuonių konservatorių parlamentarų, pretenduojančių tapti kitu Didžiosios Britanijos ministru pirmininku, praėjusią savaitę Borisui Johnsonui (Borisui Džonsonui) pranešus apie ketinimą rudenį atsistatydinti iš premjero posto.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai