Gruodžio 9, 2022
JK dėl pinigų plovimo prevencijos trūkumų skyrė „Santander“ 125 mln. eurų baudą

Jungtinė Karalystė (JK) Ispanijos bankininkystės milžino „Santander“ JK padaliniui penktadienį skyrė beveik 108 mln. svarų (132 mln. JAV dolerių, 125,5 mln. eurų) baudą dėl nustatytų „rimtų ir nuolatinių“ pinigų plovimo prevencijos kontrolės „trūkumų“.

JK finansų rinkos priežiūros tarnyba (angl. Financial Conduct Authority, arba FCA) pranešime nurodė padariusi išvadą, kad „Santander UK“ nuo 2012 metų gruodžio iki 2017 metų spalio „nesugebėjo tinkamai prižiūrėti ir valdyti savo pinigų plovimo prevencijos sistemų“.

Tokie trūkumai turėjo įtakos daugiau kaip 560 tūkst. verslo klientų.

„Santander“ tarnybos išvadų neginčijo, todėl baudos suma buvo sumažinta 30 proc., nes priešingu atveju bauda būtų siekusi beveik 154 mln. svarų.

„Dėl prasto „Santander“ pinigų plovimo prevencijos sistemų valdymo ir netinkamų banko bandymų spręsti šias problemas kilo ilgą laiką vyravusi didelė pinigų plovimo ir finansinių nusikaltimų rizika“, – pažymėjo Markas Stewardas (Markas Stiuardas), už vykdymo užtikrinimą ir rinkos priežiūrą atsakingas FCA direktorius.

„Esame įsipareigoję užkirsti kelią finansiniams nusikaltimams ir mažinti jų skaičių, todėl toliau imamės veiksmų prieš bendroves, kurios nesugeba vykdyti tinkamos pinigų plovimo prevencijos kontrolės.“

„Santander UK“ sutiko su FCA išvadomis ir atsiprašė, pridūręs, jog visapusiškai bendradarbiavo su tarnyba.

„Santander“ itin rimtai vertina savo pareigas dėl finansinių nusikaltimų prevencijos“, – atskirame pranešime pareiškė „Santander UK“ generalinis direktorius Mike‘as Regnier (Maikas Renjė).

„Labai apgailestaujame dėl šių ...su pinigų plovimo prevencija susijusios kontrolės problemų mūsų verslo bankininkystės padalinyje.“

Jis pabrėžė, kad „Santander UK“ ėmėsi veiksmų spręsti šias problemas, kai jos buvo nustatytos, bet pridūrė, kad banko sistemos turėjo būti geresnės.

„Nuo tada įgyvendinome didelių pokyčių šioms problemoms spręsti ir, be kita ko, pertvarkėme savo finansinių nusikaltimų prevencijos technologijas, sistemas ir procesus.“

Padalinyje finansinių nusikaltimų prevencija dabar rūpinasi daugiau kaip 4,4 tūkst. darbuotojų.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai