Liepos 12, 2021
Italija tapo Europos futbolo čempione, finale palaužiusi Angliją

Italijos futbolininkai laimėjo baudinių seriją 3:2 prieš Angliją, kai Europos čempionato finalo pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi rezultatu 1:1.

Gianluigu Donnarumma atlaikė du smūgius per 11 metrų baudinius, tarp jų ir paskutinį Anglijos žaidėjo Bukayo Sakos smūgį.

Tai buvo trečias anglų neįmuštas baudinys savo žiūrovų akivaizdoje Vemblio stadione.

Italija triumfavo, nors dar prieš ketverius metus buvo kritusi į žemiausią tašką futbole, kai nepateko pasaulio čempionatą, dabar ji vėl stipriausia Europoje, pasiekusi 34 nepralaimėtų rungtynių seriją treniruojant komandą Roberto Mancini.

Anglija žaidė pirmą finalą po 55 metų pertraukos. Tai dar viena nesėkmė mušant 11 metrų baudinius, per kuriuos svarbiausiose turnyruose anglai klupo ir 1990, 1996, 1998, 2004, 2006 ir 2012 metais.

Rungtynėse sekmadienį Anglija pirmavo po antrąją minutę Luke'o Shaw pelnyto įvarčio – tai pats greičiausias įvartis Europos pirmenybių istorijoje. Leonardo Bonucci išlygino rezultatą smūgiu iš arti 67 minutę.