Vasario 8, 2022
Ingridos Šimonytės susitikime su Jungtinės Karalystės premjeru aptarta saugumo situacija ir dvišaliai santykiai
© Foto: Laima Penek / LRV.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė tęsia darbo vizitą Jungtinėje Karalystėje. Šiandien premjerė susitiko su Jungtinės Karalystės Ministru Pirmininku Borisu Johnsonu. 

Daugiausia dėmesio buvo skiriama saugumo Europoje klausimams, Rusijai telkiant kariuomenę prie sienos su Ukraina ir Baltarusijoje. 

„Rusijos telkiamos karinės pajėgos kelia grėsmę ne tik Ukrainai, bet ir Europos saugumui. Ypač neramu dėl beprecedenčio Rusijos pajėgų telkimo Baltarusijoje teritorijoje. Šiomis aplinkybėmis Lietuvai labai svarbu NATO partnerių pajėgų Lietuvoje didinimas, nuoseklus oro  gynybos ir greito pastiprinimo elementų stiprinimas, papildomos amunicijos suteikimas, reguliarios karinės sąjungininkų pratybos Baltijos šalyse, atliekančios reikšmingą atgrasymo vaidmenį“, – pabrėžė Lietuvos premjerė. 

Premjerė padėkojo Jungtinei Karalystei už paramą, Lukašenkai pradėjus prieš Lietuvą bei visą ES vykdyti hibridinę ataką, pasitelkiant nelegalius migrantus, už tvirtą poziciją ir indėlį į Europos saugumą, lyderystę Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje, praktinę paramą Rytų flango stiprinimui bei solidarumą Lietuvai dėl Kinijos taikomo ekonominio spaudimo.

Premjerė pabrėžė gerus dvišalius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius. 

„Esame NATO sąjungininkės ir bendramintės šalys daugeliu klausimų, taip pat vystome glaudų dvišalį bendradarbiavimą, kurio ekonominį potencialą siekiame labiau išnaudoti aukštą pridėtinę vertę kuriančiuose sektoriuose. Šiemet minime diplomatinių santykių užmezgimo šimtmetį. Jungtinėje Karalystėje gyvena gausi lietuvių bendruomenė, kurios teisės yra gerbiamos ir užtikrinamos pagal Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES susitarimą“, – sakė premjerė. 

Vizito Londone metu premjerė dar susitiks su Jungtinės Karalystės gynybos sekretoriumi Benu Wallace’u.

 Lietuvos Respublikos Vyriausybės info.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai