Vasario 22, 2021
Iki birželio planuojama grįžti prie normalaus gyvenimo | JK vyriausybė pristatė ribojimų dėl pandemijos švelninimo gaires
© Foto: Londonietė.

Jungtinės Karalystės vyriausybė pirmadienį pristatė savo keturių žingsnių planą, kaip bus švelninami dėl koronaviruso pandemijos įvesti ribojimai.

Viliamasi, kad iki birželio galo šaliai gali pavykti sugrįžti prie normalaus gyvenimo.

JK premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) išdėstė „laipsnišką ir atsargų“ požiūrį į ribojimų atšaukimą Anglijoje, pradedant mokinių grįžimu į mokyklas nuo kovo 8 dienos ir nebūtinų prekių parduotuvių atvėrimu nuo balandžio 12-osios.

Kai kurie sirgaliai galėtų lankytis sporto renginiuose nuo gegužės 17 dienos, o nuo birželio 21-osios būtų panaikinti visi socialinio atstumo apribojimai. Visgi visa tai dar gali keistis ir priklausys nuo mokslinių duomenų.

Šis pranešimas yra pirmas didelis žingsnis normalaus gyvenimo atkūrimo link, praėjus beveik metams po B. Johnsono šalyje paskelbto pirmojo iš trijų karantinų, smarkiai paveikusių šalį ir jos ekonomiką.

B. Johnsonas parlamentarams sakė, kad visoje šalyje vykdant masinio vakcinavimo programą ir taip mažinant spaudimą ligoninėms, „pabaiga jau tikrai matyti“.

„Baisūs metai užleis kelią pavasariui ir vasarai, kurie bus visai kitokie ir nepalyginamai geresni nei vaizdas, kurį matome šiandien“, – pridūrė jis.

Konservatorių ministras pirmininkas, pernai kaltintas vėlavimu veikti dėl pandemijos ir skubėjimu švelninti suvaržymus, planą pavadino „atsargiu, bet negrįžtamu“, turinčiu užtikrinti, kad karantino daugiau neprireiktų.

Britanija yra tarp labiausiai pandemijos paveiktų šalių; joje nuo COVID-19 mirė daugiau kaip 120 tūkst. žmonių.

JK gruodžio mėnesį pirmoji pradėjo masinio vakcinavimo kampaniją, o per Kalėdas ribojimai buvo sušvelninti, bet augantis užsikrėtimo atvejų skaičius sausio pradžioje privertė vėl paskelbti karantiną ir uždaryti mokyklas.

Bent pirmąja vakcinos doze JK jau yra paskiepyta daugiau kaip 17 mln. žmonių – trečdalis visų suaugusių šalies gyventojų.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai